Переселенці з Сєвєродонецька в Черкасах: нарікають на довгу реєстрацію, плачуть за домівками, шукають лікарів…

 Одне з найважливіших промислових міст Донбасу – Сєвєродонецьк зараз є небезпечним для життя. Тож цивільні намагаються за порадою влади його покинути. У Черкасах досить багато нині переселенців з цього міста. У рамках проекту «Співдія» (це міністерський проект), багато волонтерів долучаються до пакування та передачі допомоги людям.

Аліна з дітьми живе у квартирі в Черкасах на митниці. Тут у цій же квартирі живуть ще дві родини з дітьми, а також одна жінка.

– Виходить всього 4 родини. Чому втрапили саме в Черкаси? У нас сюди в чоловіка була пропозиція по роботі, він провізор. Я сиджу зі своїми маленькими дітьми, як і інші мами. Знаю багато сюди переїхало наших людей працювати на черкаський «Азот». Їхали машиною, батьки – евакуаційним бусиком. Зареєструвалися вже як переселенці. Коли повертатися – невідомо. Адже сусідні Кремінна і Рубіжне зараз обстрілюються. А в нас малі діти, тож звісно страшно. Ми приїхали сюди в березні, але в соцзахисті сказали, що нічого не зрозуміло і реєстрували нас аж 4 квітня. Проте виплат на родину досі немає, чекаємо… Тому продукти та речі, які замовили, це дуже необхідні, – каже Аліна.

А от Валентина Миколаївна втрапила в Черкаси випадково. Літня жінка приїхала до Черкас з сестрою і братом. Сюди вже приїхали раніше зять з дочкою. Усі проживають в гуртожитку в мікрорайоні «Д» (Дніпровський). Валентина Миколаївна ледь стримує сльози, каже, приїхала сюди у тому, в чому вийшла з підвалу. Раніше додому могла ходити, але коли ризик бомбардувань став ще більшим, вона з родичами просто вийшла на двір, сіла в авто до волонтерів і уїхала. Заходити додому вже було ризиковано.

Найбільше Валентина Миколаївна потребує інсулін. Хвилюється, що коли виникне раптова потреба, не знайде в Черкасах. Як пояснюють в обласній військовій адміністрації, з таким питанням переселенець повинен звернутися до сімейного лікаря, або лікаря ендокринолога, де випишуть рецепт і потім інсулін можна отримати. З цим проблем ніби немає.

– У соцзахист зареєструватися треба йти 26 квітня. Аж на той день дали талончик… можливо, потім буде врешті фінансова допомога, – каже Валентина Миколаївна.

Валентина Львівна з Сєвєродонецька приїхала в Черкаси з чоловіком, у якого раніше стався інсульт. І сама пані Валентина як літня людина, потребує лікування. Каже, спершу втрапили до гуртожитку, потім один волонтер здав їм за безцінь квартиру. Родичів в Черкасах немає. Найбільше переживає за сина, який воює. Плаче, що все, що має, це син. Квартири в п’ятиповерхівці вже немає. Все розбито…

– Треба шукати поліклініку і заключати декларацію з лікарем, бо і я і чоловік потребуємо лікування, – каже жінка. – Також потрібна допомога. Але в соцзахисті нам дали талончик аж на 4 травня. Треба буде до цього дня знайти хоч той соцзахист… Щоб потім знати, куди йти.

Черкащина стає новим домом для вимушених переселенців з областей, де тривають бойові дії. Натепер в області вже оселилися більше ста тисяч переселенців. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

Блейк Крауч_"ОБЛУДА"_друга книга трилогії "Облудні сосни"

Відголоски «Твін Пікса» – круті «Сосни» Крауча

У Києві проходить міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа