Біографія Н. Вівчарика

Автор фото: Сергій Косенко
Народився 19 грудня 1985 року в місті Черкаси, виростав у місті Сміла (Черкаська область). Батьки – діти репресованих, педагоги за освітою. Коріння роду з Західної України.

Закінчив у Смілі гімназію імені В. Т. Сенатора. У шкільні роки займався Шотокан карате-до. Влітку був у спортивних таборах та брав участь в таборуваннях Спілки Української Молоді (в Карпатах).

Закінчив Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика», має ступінь магістра. Магістерську роботу "Функціювання регіональних інтернет-видань як вияв тренду локальності" можна дивитись ТУТ.

У студентські роки був стипендіатом Міжнародного благодійного фонду «Смолоскип».

Також є випускником програми «Журналістика цифрового майбутнього» (DFJ), що діє при Києво-Могилянській академії.

Працює відповідальним редактором лідируючого за кількістю відвідувачів в регіоні черкаського інтернет-видання «Прочерк». (Інтерв’ю щодо роботи сайту читайте ТУТ). У журналістиці з 2003 року, протягом яких робив перерву і працював на заводах з виробництва телевізорів і кондиціонерів у Чехії.
 
Як доповідач, виступав у 2016 році на конференції "Голос місцевих ЗМІ" (місто Київ) з темою доповіді "Візуалізаціяісторій про переселенців". Конференція була організована за ініціативи британської Фундації Томсон спільно з Міжнародним інститутом регіональної преси та інформації і в партнерстві з Національною спілкою журналістів України. Учасник тренінгів та семінарів, зокрема, які проходили у партнерстві з Представництвом ООН в Україні та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), пройшов Хакатон з журналістики рішень, екокурс, медіаграмотність, тренінг з протидії дезінформації.

Член Спілки журналістів України (з 2010 року). Член Спілки письменників України (з 2019 року).

Навесні 2021 року нагороджений пам’ятною медаллю "ЗА ВІРНІСТЬ ТРАДИЦІЯМ" І ступеня від Міжнародної Організації Козацтво України за підписом начальника генерального штабу Козацтва України, генерал-полковника козацтва П. М. Чорновіла. 

Н. Вівчарик має професійні грамоти та нагороди. Нагороджений дипломом творчого конкурсу Черкаської ОДА у номінації "Кращий журналіст року" (2012 р.). Переможець Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт "Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади" (2016 рік), Відзнака IV українсько-польського конкурсужурналістської майстерності (2016 рік). 

Здобув перемогу в номінації кращий журналістський матеріал за підсумками творчого конкурсу НСЖУ, присвяченому 30-річчюНезалежності України.

Отримав третє місце в номінації «Краща журналістська робота» у конкурсі Національної спілки журналістів України «Інформаційна передова-2022»

 Друкувався не лише в Україні, а й в Великобританії, Литві, Америці, Чехії, Польщі

Автор фото: Наталія Щепак

Лауреат Всеукраїнського конкурсу кращих творів на сільську та аграрну тематику ім. Григора Тютюнника 2017 року і 2020 року. Фіналіст ряду літературних конкурсів (зокрема, входив до короткого списку ІІ конкурсу малої прози імені Івана Чендея та IV конкурсу (2021), до короткого списку "Гранослова", фіналіст літературного конкурсу "Золота лоза"), переможець літературного конкурсу платформи Leport. Посів перше місце в Міжнародному літературному конкурсі есе і новел «WorkStory: робота у фокусі літератури» уномінації «Есе», фіналіст Всеукраїнського молодіжного літературного конкурсу «VivArt» (2021), фіналіст конкурсу "Усмішка богів" (2022)

Грамота за перше місце у VII Всеукраїнському літературному конкурсі імені Леся Мартовича (номінація "Добірки.Проза") та за вагомий внесок у літературний процес України (2023)

Лауреат премії імені Михайла Масла за 2021 рік у номінації «За кращий художній твір молодого автора».

Друкувався у журналах, альманахах, збірках. Має дві онлайн-книги, які вийшли у видавництві Стрельбицького. Першу власну друковану книгу «П’ятеро як один» видав у видавництві «Мандрівець» у 2017 році. Наступного – 2018 року – там була видана збірка містичної короткої прози «Те, що серед нас». Повість "П'ятеро як один" у 2019 році отримала відзнаку на Всеукраїнському літературному конкурсі прозових україномовних видань "Dnipro-book-fest-2019".

У 2019 році у Черкасах зняли короткометражний фільм «ЗЛАКРОВ» у жанрі горор. У основі містичного трилера оповідання Н. Вівчарика «Ніч на вокзалі», «Зустріч з кумом» та «Різник». Усі три новели об’єднані між собою героями, які потрапляють у містичні ситуації та зустрічають дивних істот.
 
За підсумками літературного конкурсу талантів видавництва "ОВК" 2019 року став переможцем в номінації “літературно-художні твори”з містичним трилером "Потривожене зло".
 
У 2020 році у видавництві Марка Мельника побачив світ роман - містичний детектив "Сьоме попередження". Книга отримала перемогу в Черкаському обласному огляді-конкурсі видавничих організацій, отримала перше місце в номінації «Краща книга місцевого автора». Автор відзначений дипломом та сертифікатом на грошову винагороду. 

Просто перед війною в Україні, на початку 2022 року у автора вийшла збірка малої прози «Останнє завдання», куди увійшли твори і про війну на сході України. З книгою «Останнє завдання» став лауреатом Другого муніципального конкурсу ім. І. Я. Франка (місто Одеса)

Спецвідзнака конкурсу «Ми після 24 лютого» (2023 р), якийбув організований ZAiKS та Фондом КАРТА Центр. Відзнака журі літературного конкурсу видавництва "Смолоскип" 2023 року.

Ознайомитися з бібліографією автора можна за посиланням ТУТ.

Також журналіст є автором серії нарисів з-за кордону - з Тунісу, Чехії, Америки, Естонії. Ознайомитися з нарисами можна на сайті "Прочерк" ТУТ.

Підбірку дописів про 10-річну історію видання "ПРОЧЕРК" від Н. Вівчарика читайте тут
 
Автор фото: Сергій Черкасов

КОНТАКТИ моб 0971982069

пошта nazarviv@gmail.com

Коментарі

  1. Придбала повicть " П'ятеро, як один". Вже нетерпиться прочитать. Як прочитаю, прокоментую.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Нижче подані популярні теми з блогу

Черкаси - Татарів: в гори на вікенд (фото)

Колишній завод "Оризон" в місті Сміла - це повний капєц. Там можна знімати фільми жахів (ФОТО)

Всеукраїнський конкурс малих прозових форм імені Василя Стефаника: довгий список