Публікації

Показано дописи з 2024

В Україні випустили символічні листівки для жінок, які пережили насильство

Зображення
Жінки, які пережили гендерно зумовлене насилля (ГЗН),   можуть поділитись власною історією і отримати листівки з   насінням   маку, чорнобривців, петунії та портулаку. Свій досвід, негативні думки чи переживання кожна може описати на папері, розірвати його, висадити насіння та виростити квіти, які   мають стати   символом надії й безпечного майбутнього.

Ідеальний детектив з крутою атмосферою і лиш маленьким нюансом

Зображення
Гостя проти ночі, – книга Гізер Ґуденкауф. Це детектив і жахи. Більше 50% читачів поставили цьому роману найвищу оцінку на Amazon. Від цієї книжки так і віє ностальгічною атмосферою детективів нульових. То про що історія?

У Києві відкрили другий у світі Global Government Technology Centre

Зображення
Всесвітній економічний форум відкрив Global Government Technology Centre (GGTC Kyiv), щоб поширити практики GovTech в усьому світі. GGTC Kyiv стане другим у світі GovTech-центром після Берліна та 21-м Центром четвертої промислової революції (C4IR) у мережі Всесвітнього економічного форуму.

Скільки готові витратити українці на житло під час свят: опитування OLX Нерухомість

Напередодні зимових свят OLX Нерухомість провела опитування* серед українців про їхні настрої та плани щодо подобової   оренди житла для відпочинку та святкувань.

Конкурс “Open World – 2024”: переможці та номінанти. Вівчарик Олександр – серед призерів

Зображення
Конкурс оповідань “Open world “- 2024, тема «Фольклорний код України». Відомі імена переможців та номінантів. Серед них ВІВЧАРИК

Відновлення багатоповерхівки в Умані: перебіг робіт, бюджетні виклики

Зображення
Світлана Дербеньова родом з Умані. До повномасштабного вторгнення вона певний час жила в Ірпені, потім в Бучі, де й дізналася про долю багатоповерхівки, у якій жила її родина. На щастя, мама Світлани вижила.

Вийшла українська книга “Майстерня брехні” про вплив російської дезінформації на світ

Зображення
В книзі “Майстерня брехні” видавництва “Yakaboo Publishing” йдеться як російські медіа, соцмережі та культурна дипломатія стали засобами маніпуляцій свідомостями на всіх континентах світу. Видання покликане навчити читачів розпізнавати неправдиву інформацію та критично мислити в умовах інформаційних війн.

ЛУН запустив Мапу світла 2.0, на яку нанесли місця, де можна попрацювати під час відключень

Зображення
На інтерактивній мапі зазначені заклади, де можна попрацювати навіть під час відключень світла, а також додати інформацію про роботу свого кафе, магазину, сервісу тощо

Бельканто на різдвяному святі

Зображення
В очікуванні Різдва, - таку назву має святковий концерт учнів та викладачів черкаської дитячої   музичної школи #1 імені Лисенка, що відбувся сьогодні в обласному центрі. Безліч емоцій, яскравих виступів та незабутніх вражень

Друге розслідування. Більш рішуче. Але всерівно мужику треба пробудитися

Зображення
Гучна книга, яка завдяки червоній (безпрограшний варіант кольору) обкладинці маячить всюди по інтернету. Про що ж вона? Це детектив, трилер, химерна проза. Судовий антрополог Девід Гантер втрачає дружину і дитину, але не роботу. Ця книга не одна. Про перше розслідування «Хімії смерті» я писавтут. Наш герой подалі від горя поїхав в сільську глибинку, став сільським терапевтом, але там його наздогнали певні вбивства і він з головою занурився в розслідування. Ну, не так, щоб з головою. Власне, у першому розслідуванні була певна нерішучість. Можливо тому жертв було більше... Тепер про другу книгу – друге розслідування.

Свій стиль здобув 1 місце

Зображення
24 листопада у Черкасах відбувся Всеукраїнських фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва ZigZag.

Стартувала «Школа відповідального блогерства» для молодих лідерів

Зображення
«ШВАБРА» — це неформальна школа для молодіжних українських блогерів, створена за партнерства громадських організацій UMIND та «Детектор медіа» за фінансової підтримки міжнародної неприбуткової організації IREX. Проєкт покликаний сформувати свідоме ставлення до медійності у молодих людей, прокачати навички з медіаграмотності та створення корисного, соціально вагомого контенту, знайти нові цікаві формати та партнерства.

Ветерани двох Революцій відзначили в Смілі День Гідності та Свободи

Зображення
Сьогодні, 21 листопада в Смілі на Майдані Слави біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, а також їхніх світлин і світлин воїнів АТО, зібралися ті, хто пройшов два Майдани. Зійшлися, щоби відзначити День Гідності та Свободи. Тобто прийшли ті, у кого гідність у крові, хто ніколи не схиляв голову і не вважає, що бути свинопасом краще, ніж козаком. Прийшли ветерани війни з росією, матері   тих, хто захищав Україну, батьки полеглих за неї. Серед присутніх були переважно ветерани і жінки-волонтери, ті, що ніколи не були байдужими.

На конференції в Черкасах ішлося про гідність, свободу і пам’ять…

Зображення
20 листопада у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю, присвячена революційним подіям 2004, 2013-2014 років „Помаранчева Революція та Революція Гідності – ключові події сучасного українського націотворення”. Організували її Міністерство освіти і науки України; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (ЧНУ); навчально-науковий Інститут міжнародних відносин, історії та філософії; науково-освітній Центр українського козацтва; осередок наукового Товариства імені Тараса Шевченка в Черкасах. У Конференції взяли участь науковці, аспіранти, студенти старших курсів.

Перше розслідування від сільського терапевта дещо нерішуче. Можливо, тому жертв більше…

Зображення
Гучна книга, яка завдяки червоній (безпрограшний варіант кольору) обкладинці маячить всюди по інтернету. Про що ж вона? Це детектив, трилер, химерна проза. Судовий антрополог Девід Гантер утратив дружину і дочку (десь вже я таке чув в книгах і не раз…). Покинувши роботу, він переїздить до містечка Менем та влаштовується на посаду терапевта. Ніхто з нових знайомих і гадки не має про минуле Девіда. Здається, його життя потихеньку повертається у спокійне русло. Аж тут на горизонті в сюжеті з’являється маніяк!

Пиріжки для українських захисників з любов’ю і щирими побажаннями

Зображення
Бібліотекарка зі Сміли Людмила Виноградова починає пекти пиріжки о 7-й ранку. Чоловік о цій порі вже в дорозі на роботу. Тож вона приводить себе в порядок, пов’язує на голову хустку, налаштовується на позитив і приступає до роботи. Людмила вірить, що чим кращий у неї буде настрій, чим сильніші побажання добра і щастя, тим смачнішими будуть пиріжки. А це для неї наразі дуже важливо, адже їстимуть їх захисники на фронті.

Уперше в Києві на музичному конкурсі

Зображення
 Юні черкащани здобули нагороди XIII Міжнародного конкурсу музичного мистецтва для учнів і студентів «Київський колорит» У конкурсі взяли участь понад 200 учасників з Литви, Польщі, Кракова, а також з Київської, Полтавської, Чернівецької, Донецької, Дніпропетровської, Львівської, Запорізької та Кіровоградської областей. За нагороди змагалися і учні Черкаської дитячої музичної школи №1 і №2. Зоряна Вівчарик зайняла 3 місце!

Розмови в гаражі (оповідання)

Зображення
Ярослав, як завжди, заварив каву і сьорбаючи її навсидячки починав свій новий робочий день у гаражі. Прохолодно надворі і вранішній туман. Мабуть, це погода натякає на прихід зими.

Концерт в день піаніста

Зображення
 8 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день піаніста. Це свято не є офіційним, але його святкують музиканти й любителі фортепіанної музики по всьому світу, щоб відзначити внесок піаністів у музичне мистецтво.

Музей медуз

Зображення
Музей Медуз в Києві привертав увагу давно, але лише зараз змогли туди втрапити. Дуже цікаво хоч раз побувати і подивитися на цих унікальних живих істот. У великих акваріумах плавають і прозорі, й білі, й кольорові. Є великі і маленькі, отруйні й неотруйні. Цікаво і пізнавально для дітей і дорослих.

Буцький каньйон

Зображення
 Каньйон в межах селища Буки Уманського району Черкаської області, на річці Гірський Тікич. Утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років. Каньйон починається за 800 м нижче від греблі колишньої Буцької ГЕС. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону бл. 2,5 км, ширина — 80 м. Площа, що підлягає природоохоронним заходам — 80 га. Рішенням Черкаського облвиконкому № 288 від 13 травня 1975 року цьому об'єктові було присвоєно статус державної комплексної пам'ятки природи місцевого значення Фото О. Слєпцовського

Хірург і його асистент

Зображення
Тесс Ґеррітсен — американська письменниця китайського походження, яка працює в жанрі медичного трилера.

Органічне виробництво на Черкащині: повернення до натурального смаку та нові можливості для фермерів

Зображення
Зустріч із земляками, що повернулися додому: цінність місцевих продуктів Нещодавно випала нагода поспілкуватися з черкащанами, які через війну змушені були тимчасово виїхати за кордон. Після тривалого перебування в іншій країні, деякі з них вирішили повернутися, особливо враховуючи відносний спокій у Черкаській області. Однак не всі змогли адаптуватися до життя за кордоном, і часто причиною повернення стали дрібні, але важливі речі, як-от рідний смак української кухні. Так, пані Валентина, яка перебувала в Німеччині, зізнається: «Найбільше бракувало борщу – купила продукти і приготувала, але смак виявився зовсім інший: там не такі томати, не такий буряк». Пан Степан, який теж повернувся до Черкащини, ділиться своїми враженнями від Швейцарії: «Їжа у нас натуральніша, смачніша. Так, рівень життя в Швейцарії високий, можна купити органічні продукти, але їхня їжа смакує інакше. Після повернення знову насолоджуюсь українськими продуктами, особливо городиною зі своєї дачі». Повний мате...

Таки вибрались по гриби, а їх нема

Зображення
Втрапили серед дня по гриби на Чигиринщину. Ну що вам сказати, дощів було мало, або ми пізно вибралися, бо найшли лиш купу прекрасних яскравих мухоморів. І трішечки маслюків на один зуб. Нижче фотозвіт.... ех, а так хотілося б хоч одного білого гриба. Зате тіточок підвезли, які теж, до речі, лиш маслючків найшли. Поза тим, є багато переритої хвої, отже, гриби є, тобто були))) але хтось забрав до нас. Насправді їх знайшли аж десять, тобто таки щось було Знаю чувака, який таке їсть, але я боюся Краса осені Гриб-парасолька високий  - гриб сімейства Шампіньонових, зустрічається на піщаних ґрунтах в світлих лісах, парках, на луках, узліссях, полях. Капелюшок досить великий - 20-35 см в діаметрі, має коричнево-сіре забарвлення. Ніжка виростає до 10-40 см. Гриб їстівний і має дуже гарні смакові якості, завдяки чому багато гурманів виділяють цей гриб як один з найбільш смачних. Його можна смажити, варити, використовувати в свіжому вигляді для приготування салатів або соусів. Гриби ще будут...

«Чарівні пазли» народилися в Смілі

Зображення
  25 жовтня у читальній залі центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої, що у Смілі, відбулася репрезентація щойно видрукуваної книжки „Чарівні пазли” авторства Віталія Механіка.

Нові знання, нові інструменти для роботи

Зображення
Люди хочуть розуміти, яким чином розподіляються, на що витрачаються кошти державного та місцевих бюджетів. Тож з експертами обговорювали, як ми можемо використовувати інструменти бюджетної звітності, які взагалі інструменти та джерела можна використовувати для пошуку інформації про бюджетні витрати?

ФАО надала півмільйона одноденних курчат-бройлерів родинам із прифронтових областей України

Зображення
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Японії та Франції підтримала 18 454 вразливих сімей з Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, надавши їм 554 000 одноденних курчат та 461,3 тонни стартового корму. Допомога, надана у серпні-вересні, спрямована як на вирішення проблем продовольчої безпеки, так і на відновлення засобів до існування.

ЄС передав сучасну сільськогосподарську техніку училищу

Зображення
Європейський Союз передав десять одиниць сільськогосподарської техніки Вищому професійному училищу №24 міста Заставна на загальну суму 800 тисяч євро в межах проєкту « EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні » , який впроваджує Німецький державний банк розвитку KfW через Український Фонд соціальних інвестицій. 

Перезавантаження зв’язків: як локальні медіа можуть відновити довіру та єдність у громадах, роз'єднаних війною

Зображення
Медіа та громади – перезавантаження зав’язків. Саме таке дослідження презентували сьогодні в Києві у рамках роботи Інституту регіональної преси та інформації. Головним було питання: як локальні медіа можуть відновити зв’язки зі своїми аудиторіями, роз’єднаними війною? Поправка: не Загальноукраїнське дослідження, а дослідження по 23 громадах в Україні. Це треба враховувати, аналізуючи дослідження

Знайдено українське єврейське коріння засновника Facebook Марка Цукерберга

Зображення
В процесі роботи над проєктом «Мандри роздільські» був проведений історичний аналіз, завдяки якому вдалося доказати українське єврейське коріння Марка Цукерберга. Зокрема, мова йде про пра-прадіда відомого американського мільярдера – Айзека (Ісаак / Eizek Zukerberg), який проживав у містечку Розділ на Львівщині.

Як громадянська стійкість та вдячність формують майбутнє України: ключові тези форуму в Києві

Зображення
Форум «СТАЛИМО ПЕРЕМОГУ: від стійкості громадян до держави вдячності» відбувся 22 жовтня в Києві. Його організувала Мережа захисту національних інтересів "АНТС".

У Смілі вшанували Якова Водяного

Зображення
20 жовтня на станції імені Тараса Шевченка (колишня Бобринська), що у Смілі, було відзначено 138 річницю з Дня народження   одного з організаторів Вільного козацтва, смілянського полковника цього військового формування, підприємця, драматурга, громадського діяча Якова Водяного. Адже народився він у цьому місті, тут зростав, тут очолив боротьбу проти російських військ, які поверталися з Західного фронту до росії. Тут у ніч на 22 лютого 1918 року він у спілці з Юрком Тютюнником і Хведотом Бондарем, які командували Звенигородським Кошем вільного козацтва, та єлисаветцями під орудою Кульчицького, провів і одну з найвидатніших операцій Вільного козацтва, наголову розбивши переважаючі сили більшовиків – восьмитисячну групу Михайла Муравйова. Яків Водяний був також отаманом Холодного Яру. 1922 року зумів емігрувати до Польщі, написав драму „Холодний Яр”, оповідання, мемуари, працював у відділі розвідки УНР. У вересні 1939 року заарештований органами НКВД, а в травні 1940-го страчений ...