Публікації

Показано дописи з вересень, 2023

НАРИС_Сагунівська громада край Дніпра: озеленена, компактна, перспективна

Зображення
  Сагунівська громада об’єднує три села і на сьогодні налічує понад 5 тисяч мешканців. Голова громади Ірина Бодяненко, як і декілька років тому після обрання, працює без заступників, бо бракує кадрів. Робочих місць у громаді небагато. Вона отримує кошти до бюджету насамперед з податку на землю, крім того – знаходиться в пошуках інвесторів та фахівців. Хоч і перше, і друге частково вирішено. Чим живе громада і перед якими труднощами постає сьогодні?  За сприяння ООН тут готуються в центральному селі громади відкрити хаб. Тут у кожному селі дуже красива озеленена центральна частина. Тут плетуть сітки для захисників, тут очікують на побудову вітряків для вироблення електрики і мріють про створення реабілітаційного центру Зараз громада одна з перших закінчує комплексні плани Загалом територіальну громаду можна назвати об’єднанням переселених сіл. Адже всі села громади: Сагунівка, Топилівка і Боровиця – були колись переселеними через створення Кременчуц...

Єврокомісія готується у жовтні надати рекомендацію почати переговори про вступ України до ЄС

Зображення
Україна – це держава, що стане частиною ЄС. Це ключове. А що воно таке те ЄС? Як просто розповісти про складне. Про глобальне і локальне говорили на заході для журналістів локальних медіа Відновлення & Євроінтеграція: що варто знати журналіст(к)ам, щоб впливати на розвиток громад . Тема стосувалася Європейської інтеграції.

Прийшов до закінчення 7й Всеукраїнський літературний конкурс ім. Л. Мартовича

Зображення
Всього в конкурсі - 290 учасників з Житомирської, Київської, Чернігівської, Донецької, Луганської, Кіровоградської, Сумської, Запорізької, Дніпропетровської , Черкаської , Хмельницької, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської, Херсонської, Одеської, Миколаївської, Львівської областей ...    Реально відібрано 60. Відзначено - 30: лауреат, дипломанти і нагороджені грамотами. Твори мають велике значення не тільки для конкурсу, а й для історії, адже автори подали реальні історії, які вони чи хтось із рідних, чи знайомих пережив. Ці твори вже формуються в однойменний альманах..   Третій етап - видання збірника творів очевидців про війну в Україні у 2022-2023 роках. Перший етап конкурсу - підбиття підсумків для нагородження - всі виконали на відмінно. Особлива подяка голові журі Марічці Дзвінка, яка дуже багато праці вклала в організацію журі. Нагородженні відбулося в суботу 30 вересня.

Ракетний удар по центру Черкас: пошкоджено готель і не лише

Зображення
21 вересня зранку ворог атакував Черкащину. За уточненою інформацією, силами ППО загалом збито чотири російські ракети над територією області. Наймасштабніші наслідки – в обл асному центрі – Черкасах.

Редколегія.Саміт: Захід для працівників медіа

Зображення
Редколегія.Саміт проходить в укритті. Вже втретє проходить потужна медіаподія року. Однак цьогоріч починаємо в укритті через повітряну тривогу. Природньо, що починаємо з хвилини мовчання, бо багатьох колег немає.... Війна і не лише. 

KyivBookFest зібрав понад 800000 гривень на друк професійних книг для військових

Зображення
З 8 по 10 вересня у ТЦ «Gorodok Gallery» та Pochayna Event Hall відбулась нова книжкова подія – KyivBookFest. Упродовж трьох днів фестиваль відвідали понад 25000 людей, які допомогли зібрати 810034 гривень для друку статутів та посібників для ЗСУ. Серед відвідувачів майже 5500 побували на галузевому форумі (локації з подіями), потрапити на який можна було за донейт. Найбільший благодійний внесок у розмірі 7000 гривень зробила відвідувачка на аукціоні під час виступу гурту «Фіолет» за книгу Андрія Кокотюхи «Довга комендантська година» з автографом Кирила Буданова.

Загадковий і психологічний трилер

Зображення
Журналістка Рейчел Чайлдс-Делакруа, інтелігентна й тендітна жінка тридцяти чотирьох років, стріляє у свого чоловіка Браяна. Мотив? От з цього все і починається…. Спершу здається, що початок трішки затягнутий, бо забагато драми і сімейних епізодів в житті журналістки. Та потім розумієш, що все це потрібно, щоб краще збагнути її подальші дії і рішення. Без цього всього, без битовухи образ героїні міг би бути не такий сильний.

Меджибізький замок — друга за популярності фортеця Хмельницької області (після Кам'янець-Подільської)

Зображення
 Меджибіж лежить за 30 км на схід від обласного центру, за кілометр від ділянки траси Хмельницький—Вінниця Меджибі́зький замок  — пам'ятка фортифікаційної архітектури XVI століття. Стилістика пам'ятки змішана — від мурованого будівництва литовської доби до східноєвропейського ренесансу та псевдоготики XIX ст..   Фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України Найзручніше сюди заїхати з траси машиною При нас сюди приїздили мікроавтобуси з туристами. Дійсно популярне гарне історичне місце. Тут відчувається енергетика. Меджибізький замок побудований на мисі, утвореному річками Південний Буг та Бужок. Через таку топографію у плані він має форму видовженого трикутника з могутніми стінами і кутовими вежами, які значно виступають за лінію стін. Тут дуже поважний центральний вхід, всередині є замкова церква, є потужна вежа, гарне внутрішнє подвір"я. Тут є меморіальна дошка на стіні замкової вежі на честь Тараса Шевченка, яки...

Що пов’язує село Личківці, на Тернопіллі, казковий палац-замок у ньому і Черкащину?

Зображення
У липні цього року мені вкотре пощастило побувати на Тернопільщині. Люблю цей край. І не лише тому що він напрочуд гарний і щиро український. Тут народилися мої батьки, котрі тільки-но їм дозволили відвідати в Україну після московського концтабору, одразу ж поїхали на свою малу батьківщину. Так у моє життя увійшов Сидорів з його замком-кораблем. Згодом я дізнався, що Тернопільщина є найбагатшою на старовинні замки та фортеці областю України, адже їх тут понад 30. Щоправда, більша частина з них перебуває у стані руїн, які, тим не менш, вражають своєю величчю. Не дивно, що для багатьох місцевих замків, як от сидорівського, кілька років тому започаткували власні свята, що дають надію на їх порятунок, або хоча б збереження.

Проєкт «До друку!» представив 20 знакових видавничих осередків України

Зображення
  До друку! Знакові видавничі осередки України —   це проєкт спрямований на вивчення знакових видавничих осередків, які працювали на території України з початку зародження книговидавництва й до доби незалежності. Проєкт реалізується культурно-видавничим медіа «Читомо» за підтримки Українського культурного фонду.

Конкурс на літературну премію імені Михайла Масла

Із 1 вересня 2023 року оголошено конкурс на літературну премію, встановлену Шрамківською територіальною громадою (Черкащина) на пошану Михайла Масла (1918-1984), талановитого поета і вчителя з цих країв, члена Спілки письменників України, автора десяти поетичних збірок, очевидною художньою домінантою в яких стало мистецьке зображення сільського світу, краси природи, багатства рідної землі, невтомності й житейської мудрості селянина-хлібороба. Премія встановлена за підтримки Черкаської обласної організації НСПУ для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до створення високохудожніх поетичних і прозових творів про українське село, красу рідної природи (пейзажна та натурфілософська лірика) та працю на українській землі. Премія присуджується у двох номінаціях: 1) за кращий художній твір молодого автора (віком до 35 років), зміст якого відповідає вказаним тематичним вимогам; 2) за кращий художній твір, зміст якого відповідає вказа...