Публікації

Показано дописи з вересень, 2019

Отаманів Козацького краю у власній інтерпретації показав художник у Черкасах

Зображення
У Черкасах в музеї «Кобзаря» сьогодні відкрилася виставка «Отамани Козацького краю у творчості В. Гелетка».

Тридцять років тому Народний Рух України творила недосвідчена, але запальна і патріотична молодь разом з ветеранами визвольного руху

Зображення
22 вересня в Черкаському музеї „Кобзаря” Тараса Шевченка відбувся цікавий захід: активісти вже легендарного НРУ (Народного Руху України) Черкащини відзначили 30-річчя утворення цієї першої легальної громадсько-політичної організації в Україні, тоді ще радянській. Було також пошановано пам’ять видатного українця, письменника Андрія Хименка (Химка) у зв’язку зі сторіччям з Дня його народження. Адже народився він 27 липня 1919 року в селі Адамівці нині Чигиринського району Черкаської області.

У Смілі відбулася зустріч громадськості з героєм-земляком, що повернувся з російського полону

Зображення
23 вересня в міському Будинку культури Сміли відбулася давно очікувана зустріч містян з   капітаном рейдового буксира „Яни Капу”, старшиною першої статті Олегом Мельничуком, який разом з іншими моряками був звільнений 7 вересня з російського полону.

Паланська ОТГ дуже спортивна - має багато стадіонів, який не побачиш в більшості міст області (ФОТО)

Зображення
Паланська громада, що в Уманському районі, має цікаву деталь: її центральний офіс розміщується у місті Умань. Так вирішили зробити, бо всі дев’ять населених пунктів громади розташовані таким чином, що їдучи з одного села в інше все одно доводиться проїжджати повз місто. Проте громада має два автомобілі, а один староста навіть отримав окремо авто від товариства, тож питань з комунікацією тут немає. Офіс розміщений у будівлі райради, і якщо мав би здаватись в оренду об’єднаній громаді за 1 гривню, то здається за 45 гривень за квадратний метр. Це, в принципі, пояснює всі стосунки між ОТГ та районною владою.

EVA запустила освітньо-благодійний проект – серію інтерактивних дитячих книжок

Зображення
Лінія магазинів EVA запустила освітньо-благодійний проект – серію інтерактивних книжок для дітей віком від 3 до 8 років під назвою «Пригоди Єви та Рудаськи». Частину коштів від продажу книжок буде перераховано до благодійного фонду «Ти не один», який допомагає здійснювати мрії тяжкохворих дітей.

Bookfest зібрав в Черкасах поціновувачів книг. Був там і я

Зображення
Лариса Ніцой, Василь Шкляр, Зінаїда Луценко, Володимир Даник, Назарій Вівчарик та інші відомі українські письменники зараз зібралися на майданчику біля центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки в Черкасах.

ЧИ БУЛИ ЗАПОРОЖЦІ ХРИСТИЯНАМИ (відкидаючи церковну спекуляцію) - Анатолій Кондратьєв

Найбільше зло християнства у тому, що воно упокорює усвідомлення людини, примушує терпіти безчестя, знущання, наругу, ганьбу, здирництво, грабіж, потурання людської гідності. Замість свідомої боротьби за свої права, християнська релігія примушує коритися знедоленню і мовчки миритися з кривдою, покладаючись на розраду від бога. Але жидівський бог піклується виключно про жидів, тож українцям-русинам і загалом усім слав'янам нема на що сподіватись взагалі.

Стартував конкурс на літературну премію імені Михайла Масла

Зображення
Із 1 вересня 2018 року оголошено конкурс на літературну премію, встановлену Драбівською районною радою та райдержадміністрацією (Черкащина) на пошану Михайла Масла (1918-1984), талановитого поета і вчителя з цих країв, члена Спілки письменників України, автора десяти поетичних збірок, очевидною художньою домінантою в яких стало мистецьке зображення сільського світу, краси природи, багатства рідної землі, невтомності й житейської мудрості селянина-хлібороба.

Продається будинок (ФОТО)

Зображення
Продається будинок в селі Тарасівка Звенигородського району. Житловий стан. Будинок цегляний, тип покрівлі: шифер, є електрика, газ.

Залізний порт з середини (ФОТО)

Зображення
На чорноморському побережжі знаходиться Залізний Порт. Здавалося б, просте село, але саме завдяки морю і туристам тут набудована купа розважальних закладів вздовж набережної, створена велика інфраструктура, проте, все як у нас... Тобто, якщо ви бачите потужний клуб "Стамбул" з претензією на європейську крутість, не факт, що десь поряд на пляжу не буде якогось бичка. Насправді тут ви не помітите таких собі прибиральників, які вигрібали б пляж від бруду. І тому дитина обов"язково відкопає в піску як не бичок, то пакетик, або кришечку від пляшечки... чи й презерватив... Тут на набережній працює повно приїжджих, але обслуговуючий персонал або тупенький, або просто під таких косить, бо на українську не переходить з тобою ніхто. Тут на пляжі репетує в будці чувак, закликаючи кататись на "плюшкє-ватрушкє-таблєтке" або на банані, пливти на острів чи на косу. Проте сам пляж тут рівний, берег плавно уходить в воду і тому з дитиною купатись в самий раз. Вода чиста, медуз...