Під Черкасами є крутий яблуневий сад, де потрібні робочі руки (ФОТО)


Яблуневий сад на 170 гектарів, що розташований на Чигиринщині, шукає сезонних робітників. У рамках співпраці обласного центру зайнятості з підприємствами краю, компанія «Маїс», що вирощує яблука, вирішила показати журналістам умови роботи робітників та виробництво яблучного соку.

Сьогодні збір яблук в розпалі, проте через сезонність цього виробництва всього тут на підприємстві близько 40 штатних працівників. Але в сезон, а для яблук це серпень-жовтень, потереб’я в робітниках становить 200-300 працівників. Людей залучають з найближчих сіл, проте є і приїжджі з інших областей, бо, як виявляється, не так і легко знайти працівників після початку дії безвізового режиму між Україною та країнами ЄС. Про це розповідає директор плодоовочевого департаменту ТОВ АПК «Маїс» Олександр Самойленко 
А це тут робітники можуть поїсти:
– Здавалося б, на Чигиринщині мало виробництв, але людей бракує на сезонні роботи. При тому, що у нас створені нормальні умови праці. Буквально у полі ми створили для громадян всі побутові умови. Тут є туалети, перевдягальні, є де поїсти. Заробіток залежить від зібраних кілограм яблук і коливається в рамках від 6 до 10 тисяч гривень на місяць, – зазначає Олександр Тарасович.

Транспорт людей, що приїхали на роботу :

Потреба в людях зросла і через те, що компанія планує розширювати виробництво.

– Вже зараз можна сказати, що таких садів за розміром, 5 в Україні, інші менші. Я та інші фахівці буваємо за кордоном ,вивчаємо там досвід роботи. Зараз розвиваємо органічне виробництво, проходимо міжнародну сертифікацію. Нам хотілося б, щоб люди пили лиш натуральні соки та їли натуральні продукти. Але для цього треба багато працювати, бо сад завжди передбачає можливу присутність великої кількості шкідників і з ними треба вчасно боротися. Партнерами для нас є такі торгові мережі, як «АТБ», «Сільпо» тощо. А щоб яблуко було якраз спіле, то на це природа дає «вікно» у 8 днів. Те, що падає, ми не підбриємо, не пускаємо на соки абощо. Лише зірваний продукт, – зазначає фахівець.

Компанія має холодильні установи, розраховані на 5 тисяч тон яблук. Керівництво компанії зауважує, що вже зараз яблук виростили стільки, що вистачить на кожного українця.

Новинкою в компанії є розробка змішаних соків, де, крім яблучного соку, додається буряковий, морквяний, гарбузовий тощо.
Для розширення виробництва потрібні також слюсарі, електрики, механіки, оператори ліній.

До слова, сьогодні деревам виповнюється третій рік,  та вже зараз одне дерево має близько 20 кілограмів яблук. Всього на площі 3 тисячі дерев. Тож з гектару буде зібрано 120 центнерів. Найкраще ж плодоноситиме яблуня на 6-7 рік. Тоді яблук буде взагалі завались!!! І буде десь 400-500 центнерів. Це чеська селекція така крута. Арифметика така: 7 тисяч тон - це 7 млн кілограмів. Вобщем, кожному українцю буде яблучко.

 З цих яблук буде "НАЙСІК"!!!!!!
Для допитливих, те, про що я не писав на сайт, але напишу в блозі, між рядами яблунь тут 3,5 метри і 80 сантиметрів між деревцями в ряду. Полив, звісно є. Це вода з Дніпра. Яблунь 3 тисячі на гектар. Щільність велика, так, десь в 3-5 разів більша ,ніж на традиційних садах, але тут деревця маленькі, тож вміщаються. Всього дерево живе десь 25 років.

Між деревами є травичці бур’янець. Це щоб грунт сонце не палило. А ще, коли значне коливання температур - ніч і день, - то синтез гарний і це дає барвистість і ароматичність.
Яблука тут після того, як обірвуть, то кладуть в холодильники. Це такі великі ангари сучасні, де яблуко лежить практично без кисню, лиш з азотом. Там холодно і тому яблуко перестає дихати, завмирає і довше зберігається. Також такий спосіб зберігання пригнічує всякі мікроби.
Проблем в Україні з цими морозильними камерами, на щастя, не було, але за кордоном, зокрема, в Польщі було 9 смертельних випадків. Адже там практично немає кисню. Та й людей практично поряд немає. От хтось десь себе випадково і закрив.....
Пробував я і сік з яблук. Він тут суперовий, а ще корисний, бо натуральний, без води та цукру, зате з додаванням в деякі види соків бурякового, моркв’яного чи гарбузового соку.

Це соки прямого відживу - дуже корисні.

До речі, компанія безкоштовно надає яблука школам, лікарням. Таким чином, виконує соціально відповідальну функцію.


А це дуже крута штука. На полі є анти градова система. Підкидає тепле повітря (балони з ацетиленом всередині будки) аж на 4 кілометри вгору і коли град падає, то просто тане і вже долітає у вигляді дощу. Діє в районі 800 метрів радіуса. 


Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

За велосипедом у Чернігівську область? Де в Україні найдешевші велосипеди та електросамокати та який на них попит

Чому зростає популярність оренди житла в Україні: дослідження DIM.RIA та Rozmova?

Навчання організувала команд VoxCheck у співпраці з Google News Initiative