Тиждень читання, про книги
Про те, що рекомендую. Я навіть не знаю, що сказати. Я люблю читати. Читання допомагає здобути досвід, збагатитися знаннями. Звісно, люблю Стівена Кінга, все, що є нове. Але останнім часом подобаються детективи з закрученим сюжетом. Там мало містики, якщо не казати, що немає зовсім.
Але там все ж є ця темна сторона життя, яку намагається певний герой якось розгребти. Проте так не у всіх книгах. Я особисто прочитав днями «Картковий будинок» Майкла Доббса. Читав, що знятий нібито серіал за книгою, але не дивився. Цілком вистачило книги.Особливо зачепила ця атмосфера заполітизованості, адже вся книга просякнута цією політикою. І як ми всі знаємо, доброго там мало. Маю на увазі, не в книзі, а в політиці. Так, в політиці мусиш грати з усіма. І ложка меду нічого не змінить у тій бочці дьогтю, схоже, там в політиці всі зрештою стають якимись іншими. Втрачають подобу людяності. Про це і книга.Проте не сподобався негативний кінець. Я люблю все ж, щоб все добре закінчувалося, або якщо це класичний детектив і труп вже є і ми не зможемо нікого воскресити, то хоча б щоб посадили вбивцю. Тобто, щоб герой у книзі таки щось розгріб у цьому клятому житті, таки щось добре зробив. А у «Картковому будинку» герой сам був негативним.
Як і в книзі нашого українського автора Андрія Сем’янкова «Танці зкістками», яку нещодавно читав, де також діяв негативний герой. Це відштовхує. Хочеться позитивного реалістичного героя. Проте читав останнім часом і те, де дійсно герой щось робить добре. Так, наприклад, у книгах Ендрю Мейна, де злочин і розслідування тісно замішані в науковий контекст. Це його родзинка, тому цікаво його читати. Герой таки доводив до кінця (чи краще сказати, до пуття) розслідування. Також я буду, мабуть, неоригінальним і скажу, що люблю Донато Каррізі. Після його «Ловця невинних душ» і «Я – безодня» прочитав ось «Ловець тіні». Сподобалося.
До речі, так само не відпускає Денніс Лігейн. Його «Після падіння» мені ще більше сподобалося за «Містичкурічку», яку читав раніше. А давайте ще пораджу вам старого автора з минулого Павла Байдебуру, книгу якого знайшов випадково. Це український письменник та журналіст часів Голодомору 1932-1933 років і його творча спадщина - це екскурс в минуле Донбасу. Прочитав його «Іскри гніву» і там такі флешбеки на сучасне життя, що інколи замислюєшся, про які роки ти читаєш.
Прочитав днями екранізований трилер Е. Дж. Фінна «Жінка у вікні». Загалом, роман цікавий. Психологічна складова роману автору вдалася. Загалом, хочеться більше читати історій, можливо, щоб відволіктися від тих справді болісних історій, які зараз в нас в житті в Україні.
При цьому, помітив, що геть не тягне на мотивуючі книги, типу 20 способів стати щасливим чи сто способів не падати духом, коли у твоїй країні війна тощо. Одним словом, якісні історії затягують і відволікають. А коли часу геть мало, читаю збірки. Там все швидше
Нещодавно прочитав збірку Олдріджа «Золото і пісок». Раджу. Там інший світ, не наш, світ пустель, пісків, літаків, акул… Якось аж літа захотілося пошвидше. І історії такі, знаєте, глибокі, що потім ще довго міркуєш, а що б могло б бути, якби…
Коментарі
Дописати коментар