У Черкасах презентували книгу про прикордонників

У Черкасах відбулася презентація книги «Подвиг прикордонників на початку радянсько-німецької війни (червень-липень 1941р.) (2022) черкаського волонтера і дослідника Олександра Шишкіна про дії конкретних прикордонних загонів та їх структурних підрозділів у період з 22 червня по липень 1941 року на території Української та Білоруської РСР.

Захід відбувся у Черкаській обласній бібліотеці ім. Василя Симоненка.

Олександр Шишкін, історик, дослідник, працівник Музею прикордонників у в/ч «Оршанець». Окрім дослідницької та музейної роботи активно займається волонтерством.

З початку відкритого вторгнення російських військ в Україну самотужки та за рахунок власних заощаджень, коштів родини та пожертв друзів надає допомогу військовим. Налагодив контакт з Німеччиною, з якої отримував і передавав ЗСУ та колегам волонтерам медичні засоби, ліки, турнікети, різне обладнання. Значну частину зі своєї заробітної плати витрачає на допомогу українським захисникам.

Час виходу книги - воєнний і написана вона про події Другої світової війни. Точніше - про людей, військовослужбовців прикордонної служби, які щитом стали 1941 року на захист держави у кровопролитних боях початкового етапу війни. 

Найперше дослідник презентували як автора поетичних книг. Та нині він презентував фактично довідник.

Каже, коли закінчилася війна, було багато таємниць, часто факти в радянській літературі замовчували або переінакшували. І нині доводилося чути думку від країни агресора, що другу світову перемогли б без українців. Та насправді дуже багато українців полягло в ту війну.

Автор визначає свою роботу як книга про правду, про пам'ять, про совість, про відповідальність. Своєю клопіткою працею, працюючи з багатьма джерелами, спілкуючись з людьми, з архівними документами, які майже недоступні широкому загалу, він повернув з небуття десятки зовсім невідомих імен.

«У книзі йдеться про мало відому операцію «Ауфбау Ост», що розпочалася 8 серпня 1940 року і передбачала облаштування районів стратегічного зосередження та розгортання угрупування німецьких військ на сході, призначених для нападу на СРСР. Безпосередніми виконавцями цієї секретної операції були генерали Альфред Йодль та Вальтер Варлімонт. Книга містить певні відомості щодо дій німецьких розвідувальних та диверсійних груп, німецької агентури та протидії їм радянських прикордонників», – розповів Олександр Шишкін.

Олександр Шишкін подякував рецензентам, а це історикам з Черкаського національного університету та працівникам з прикордонного центру за допомогу.

Зауважив, що його особисто вразила історія кулеметника, який стріляв у горах, будучи в складі одного прикордонного загону. І в цей час побратими відходили. Згодом, лише через два десятки років вдалося віднайти останки, а це скелет серед купи гільз, і поховати захисника.

«От вам радянське гасло, лозунг «Никто не забыт, ничто не забыто», коли насправді якби не дослідники, то про воїна б взагалі забули», - зазначив автор книги.

Цікаво, що сам Олександр з Криму, пригадує, як приїхав до Черкас у 1985 році. Прогулюючись містом, зайшов до бібліотеки. І після того став там частим гостем, писав там наукові, інші роботи. Саме тому і хотів провести презентацію книги саме в бібліотеці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Книга черкаського журналіста серед переможців конкурсу в Одесі 

Черкаський журналіст написав книгу про подорож у каторжні місця, де він народився

 

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

«Захисник ще може бути не звільнений зі збройних сил, а вже потребує протезування», – Ольга Хоменко

Центр реабілітації: Лютіж (ФОТО)

Перше розслідування від сільського терапевта дещо нерішуче. Можливо, тому жертв більше…