Нагородження ветеранів Дебальцівської операції і навчання з тактичної медицини відбулися в Смілі

 19 лютого до 7-ї річниці боїв за Дебальцівський плацдарм у Смілі, в залі засідань міської ради нагородили семеро ветеранів цього зіткнення (в січні-лютому 2015 року) – одного з найбільших в сучасній російсько-українській війні. Їм було вручено медаль „Дебальцеве непереможні”. Нею відзначають військовослужбовців, які безпосередньо брали участь у боях за місто Дебальцеве, починаючи з 7 квітня 2014 року по 18 лютого 2015 року. Крім того, від Смілянської міської ради і виконавчого комітету вони отримали подяки за особисту мужність. Нагородження здійснили міський голова Сергій Ананко і голова смілянської спілки „Учасники бойових дій АТО” Микола Липовий.

Нагородження ветеранів Дебальцівської операції проводили Микола Липовий (зліва) і Сергій Ананко

 Після урочистої частини для усіх, хто бажає, уже вдруге було проведено навчання з тактичної медицини. Лікар-хірург, доброволець, учасник АТО Вадим Козловський показав присутнім, як треба спиняти кровотечу, рятувати людину від поранення в легені, шию, що робити при переломах, зупинці дихання тощо, відповів на числення запитання присутніх. Мабуть, ніхто в Смілі не провів би такі кавчання краще за Вадима Козловського. Адже він має практичний досвід роботи в зоні бойових дій, де провів не одну сотню операцій. Його досвід рятування наших поранених воїнів буквально неоціненний.

Нагороду отримує капрал Геннадій Зуєв

 До всього, ветеран російсько-української війни, голова смілянської спілки „Учасники бойових дій АТО” Микола Липовий, який і був ініціатором цих навчань, а також його побратим Юрій Фартушний, розповіли цивільним смілянам, як треба діяти під час обстрілів і де шукати захисту.

Зустріч була дуже корисною, тож присутні щиро дякували за небайдужість її організаторам.

Навчання з тактичної медицини проводить лікар-хірург Вадим Козловський (зліва)

Олександр ВІВЧАРИК,

Фото автора

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

Колишній завод "Оризон" в місті Сміла - це повний капєц. Там можна знімати фільми жахів (ФОТО)

Перше розслідування від сільського терапевта дещо нерішуче. Можливо, тому жертв більше…

Центр реабілітації: Лютіж (ФОТО)