Публікації

Показано дописи з жовтень, 2024

Хірург і його асистент

Зображення
Тесс Ґеррітсен — американська письменниця китайського походження, яка працює в жанрі медичного трилера.

Органічне виробництво на Черкащині: повернення до натурального смаку та нові можливості для фермерів

Зображення
Зустріч із земляками, що повернулися додому: цінність місцевих продуктів Нещодавно випала нагода поспілкуватися з черкащанами, які через війну змушені були тимчасово виїхати за кордон. Після тривалого перебування в іншій країні, деякі з них вирішили повернутися, особливо враховуючи відносний спокій у Черкаській області. Однак не всі змогли адаптуватися до життя за кордоном, і часто причиною повернення стали дрібні, але важливі речі, як-от рідний смак української кухні. Так, пані Валентина, яка перебувала в Німеччині, зізнається: «Найбільше бракувало борщу – купила продукти і приготувала, але смак виявився зовсім інший: там не такі томати, не такий буряк». Пан Степан, який теж повернувся до Черкащини, ділиться своїми враженнями від Швейцарії: «Їжа у нас натуральніша, смачніша. Так, рівень життя в Швейцарії високий, можна купити органічні продукти, але їхня їжа смакує інакше. Після повернення знову насолоджуюсь українськими продуктами, особливо городиною зі своєї дачі». Повний мате

Таки вибрались по гриби, а їх нема

Зображення
Втрапили серед дня по гриби на Чигиринщину. Ну що вам сказати, дощів було мало, або ми пізно вибралися, бо найшли лиш купу прекрасних яскравих мухоморів. І трішечки маслюків на один зуб. Нижче фотозвіт.... ех, а так хотілося б хоч одного білого гриба. Зате тіточок підвезли, які теж, до речі, лиш маслючків найшли. Поза тим, є багато переритої хвої, отже, гриби є, тобто були))) але хтось забрав до нас. Насправді їх знайшли аж десять, тобто таки щось було Знаю чувака, який таке їсть, але я боюся Краса осені Гриб-парасолька високий  - гриб сімейства Шампіньонових, зустрічається на піщаних ґрунтах в світлих лісах, парках, на луках, узліссях, полях. Капелюшок досить великий - 20-35 см в діаметрі, має коричнево-сіре забарвлення. Ніжка виростає до 10-40 см. Гриб їстівний і має дуже гарні смакові якості, завдяки чому багато гурманів виділяють цей гриб як один з найбільш смачних. Його можна смажити, варити, використовувати в свіжому вигляді для приготування салатів або соусів. Гриби ще будуть!

«Чарівні пазли» народилися в Смілі

Зображення
  25 жовтня у читальній залі центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої, що у Смілі, відбулася репрезентація щойно видрукуваної книжки „Чарівні пазли” авторства Віталія Механіка.

Нові знання, нові інструменти для роботи

Зображення
Люди хочуть розуміти, яким чином розподіляються, на що витрачаються кошти державного та місцевих бюджетів. Тож з експертами обговорювали, як ми можемо використовувати інструменти бюджетної звітності, які взагалі інструменти та джерела можна використовувати для пошуку інформації про бюджетні витрати?

ФАО надала півмільйона одноденних курчат-бройлерів родинам із прифронтових областей України

Зображення
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Японії та Франції підтримала 18 454 вразливих сімей з Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, надавши їм 554 000 одноденних курчат та 461,3 тонни стартового корму. Допомога, надана у серпні-вересні, спрямована як на вирішення проблем продовольчої безпеки, так і на відновлення засобів до існування.

ЄС передав сучасну сільськогосподарську техніку училищу

Зображення
Європейський Союз передав десять одиниць сільськогосподарської техніки Вищому професійному училищу №24 міста Заставна на загальну суму 800 тисяч євро в межах проєкту « EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні » , який впроваджує Німецький державний банк розвитку KfW через Український Фонд соціальних інвестицій. 

Перезавантаження зв’язків: як локальні медіа можуть відновити довіру та єдність у громадах, роз'єднаних війною

Зображення
Медіа та громади – перезавантаження зав’язків. Саме таке дослідження презентували сьогодні в Києві у рамках роботи Інституту регіональної преси та інформації. Головним було питання: як локальні медіа можуть відновити зв’язки зі своїми аудиторіями, роз’єднаними війною? Поправка: не Загальноукраїнське дослідження, а дослідження по 23 громадах в Україні. Це треба враховувати, аналізуючи дослідження

Знайдено українське єврейське коріння засновника Facebook Марка Цукерберга

Зображення
В процесі роботи над проєктом «Мандри роздільські» був проведений історичний аналіз, завдяки якому вдалося доказати українське єврейське коріння Марка Цукерберга. Зокрема, мова йде про пра-прадіда відомого американського мільярдера – Айзека (Ісаак / Eizek Zukerberg), який проживав у містечку Розділ на Львівщині.

Як громадянська стійкість та вдячність формують майбутнє України: ключові тези форуму в Києві

Зображення
Форум «СТАЛИМО ПЕРЕМОГУ: від стійкості громадян до держави вдячності» відбувся 22 жовтня в Києві. Його організувала Мережа захисту національних інтересів "АНТС".

У Смілі вшанували Якова Водяного

Зображення
20 жовтня на станції імені Тараса Шевченка (колишня Бобринська), що у Смілі, було відзначено 138 річницю з Дня народження   одного з організаторів Вільного козацтва, смілянського полковника цього військового формування, підприємця, драматурга, громадського діяча Якова Водяного. Адже народився він у цьому місті, тут зростав, тут очолив боротьбу проти російських військ, які поверталися з Західного фронту до росії. Тут у ніч на 22 лютого 1918 року він у спілці з Юрком Тютюнником і Хведотом Бондарем, які командували Звенигородським Кошем вільного козацтва, та єлисаветцями під орудою Кульчицького, провів і одну з найвидатніших операцій Вільного козацтва, наголову розбивши переважаючі сили більшовиків – восьмитисячну групу Михайла Муравйова. Яків Водяний був також отаманом Холодного Яру. 1922 року зумів емігрувати до Польщі, написав драму „Холодний Яр”, оповідання, мемуари, працював у відділі розвідки УНР. У вересні 1939 року заарештований органами НКВД, а в травні 1940-го страчений у Ки

82,50 тисяч гривень з громадського бюджету на один проєкт. Як гуртуються мешканці Мліївської громади?

Зображення
Мліївська громада, участь у конкурсах, співпраця: «влада – бізнес – мешканці» та започаткування громадського бюджету.

У Києві журналістів навчали розуміти Америку

Зображення
12-13 жовтня в Києві відбулася перша в Україні школа для журналістів про українсько-американські відносини (US-Ukraine Media School), в якій узяли участь і журналісти з Черкащини. На ній ішла мова про зовнішню політику США щодо України, зокрема під час президентських виборів, про те, який вплив вони можуть мати на підтримку України під час війни тощо. Спікерами школи були науковці, викладачі з Америки, відомі українські журналісти, Народні депутати. З огляду на безпеку, навчання відбувалося в підземному укритті сучасного центра для співпраці, найбільшого інноваційного парку у Східній Європі Unit City.

ПриватБанк перерахує донати шпиталям та виплачуватиме кешбеки за міжнародні перекази RIA

Зображення
Клієнти ПриватБанку зможуть отримати кешбек до 20 000 гривень, якщо користуються для отримання закордонних переказів системою RIA та картками Mastercard від ПриватБанку. Додатково за кожен такий переказ ПриватБанк та партнери програми перераховуватимуть 20 грн власних коштів на благодійну програму «Допомога шпиталям та медзакладам України».

Ринок праці набирає надзвукову швидкість — знову рекорд за кількістю вакансій. Кого шукають роботодавці? — аналітика Work.ua

Зображення
  Роботодавці рішуче налаштовані на продуктивний бізнес-сезон і знову розмістили рекордну кількість вакансій від початку повномасштабного вторгнення. Проте зарплати у вересні не зросли. Чи вдається в таких умовах подолати дефіцит кадрів?

Білорусь вивезла щонайменше 2219 українських дітей: вона їх перевиховує, мілітарізує та використовує у пропаганді

Зображення
Білорусь стала співучасницею російських злочинів та перемістила щонайменше 2219 українських дітей з окупованих територій на територію Білорусі з 2021 року до червня 2024 року. Причому Алєксандр Лукашенко особисто заклав основу для вивезення українських дітей і злочинної політики мілітаризації та знищення української ідентичності. Правозахисники закликали заарештувати відповідальних за ці злочини осіб.

Скільки заробляють у книговиданні і чому полишають сферу? – дослідження

Зображення
На тлі розширення інфраструктури книжкового ринку у галузі спостерігається кадровий дефіцит і поширення практики переманювання спеціалістів, низька заробітна плата, що супроводжується вигорянням. Ці та інші проблеми виявили результати опитування “Дослідження кадрової ситуації на ринку, бар’єрів і драйверів у роботі для представників книжкового сектору”.