82,50 тисяч гривень з громадського бюджету на один проєкт. Як гуртуються мешканці Мліївської громади?
Мліївська громада, участь у конкурсах, співпраця: «влада – бізнес – мешканці» та започаткування громадського бюджету.
Будищенська та Мліївська громади працюють, попри війну, над впровадженням громадського бюджету. Подібний бюджет є важливим інструментом для розвитку демократичних процесів у них. Він дозволяє жителям брати участь у розподілі фінансового ресурсу, пропонуючи проєкти для покращення життя громади або голосуючи за них.
Бюджет участі, або громадський бюджет – це механізм, за допомогою якого мешканці безпосередньо вирішують, на що витратити частину прибутку. Про те, як одна з громад – Мліївська – реалізувала проєкти громадського бюджету, як живе і що має – розповідаємо далі.
Дозвілля, екологія: що турбує сьогодні активістів громади
Мліївська громада утворилася 2017 року. До її складу входить три населених пункти, які дещо розтягнуті географічно. Тож попри те, що в двох населених пунктах є освітні заклади, дітей підвозять шкільні автобуси.
До речі, про освіту: на запитання, що подивитися в Млієві, «Гугл» видає пораду від громадської організації «Україна Інкогніто» оглянути будівлю українського архітектурного модерну. Це Палац Науки, збудований у 1926 році. Нині в ньому головний корпус дослідної станції помології імені Л.П.Симиренка ІС НААН. Будинок Симиренків - зараз у ньому музей. Троїцька церква – родинна церва Яхненків – Симиренків. Парк садиби Симиренків.
На сьогодні, окрім освітніх закладів, громада утримує заклади культури, медичні заклади, дільничного інспектора, власну пожежну команду.
Також у громаді надається комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості в рамках експериментального проєкту від Міністерства соціальної політики, за участю Благодійної організації «100 відсотків життя Черкаси».
ДЕТАЛІ НА ПРОЧЕРКУ
Коментарі
Дописати коментар