Свою книгу у Дніпрі презентував Назарій Вівчарик
На Міжнародному книжковому фестивалі Book
Space-2018 у Дніпрі ветерани АТО та волонтери презентували свої книги
про події на Донбасі. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Зокрема, житомирянин Василь Піддубний, автор і редактор-впорядник
трьохтомної збірки «Слово про війну», до якої ввійшли 35 розповідей
учасників бойових дій на сході України та волонтерів, відзначив тепле
ставлення представників обласної адміністрації та звичайних людей.«Розумію, що війна – тема важка, не всі хочуть читати про неї, але тут на фестивалі ми зустріли дуже багато патріотів, з ними цікаво вести розмову», - сказав він.
Дніпрянка Анна Теряник, яка з початку 2014 року на власному авто перевозила поранених, з кожної поїздки привозила нові історії, створила про це книгу «Попутники».
«Просто хочу, щоб про те, як ми тут жили, дізналися всі, бо війна торкнулася всіх - незалежно від того, військові вони чи цивільні», - сказала Теряник.
«Це проза нашого земляка Сергія Сергійовича (позивний «Сайгон») – «Грязь». Дуже багато людей підходили, питали, казали, що мають цю книгу. Сам автор, на жаль, не зміг приїхати, але ось ми трохи почитали його і зрозуміли, що про передову він написав дуже реалістично, нічого не прикрашаючи, читач наче сам потрапляє туди», - розповідають волонтерки фестивалю.
Петро Солтис (Здолбуново, Рівненська область) привіз до Дніпра власну книгу «370 днів у камуфляжі». Він воював у складі дивізіону 44-ої окремої артилерійської бригади і книга присвячена подіям 2014-2015 років, бойовому шляху, який пройшов дивізіон, як воював, як складалися долі побратимів.
«Для мене це (книжковий фестиваль – ред.) – друга така спроба за три роки. Перша була у Львові, де надали майданчик для авторів-атовців. Дніпро повторив цю практику і зробив трохи більше, ніж у Львові. Сподіваюсь, що цей початок буде підтримано в інших обласних центрах, тому що потрібно, щоб суспільство знало, що відбувалося і відбувається сьогодні на фронті. Ця правда необхідна для суспільства, і певний відсоток людей довів, що йому це цікаво, війна в їх серці, вони переживають і ці події їх хвилюють. Але більшість, як і всюди в нашому суспільстві на сьогодні, показала свою позицію до цього сегменту літератури і до цієї теми, а саме – байдужість. Це прикро, але маленькі кроки долають велику відстань», - переконаний Солтис.
Дмитро Степаненко (болгарське село Вільшанка на Кіровоградщині), автор фронтового «Щоденника» (окопні історії).
«Щоденник я записував у вигляді постів у Facebook для родичів, волонтерів, друзів, щоб їм було цікаво почитати. Побачили журналісти за лайками і запропонували видати збіркою. Фактично ця книга написана ще на війні. Прийшовши з фронту я провів лише деяке редагування. Писалося коротко, бо треба було набирати в телефоні, зайвих історій там немає, є веселі, є сумні. Як мені говорили ті, хто його вже читав, можна посумувати за загиблими, можна посміятися над живими», - розповів автор.
Крім того, свою книгу «П'ятеро як один» презентував журналіст з Черкас Назарій Вівчарик.
«До стенду авторів або учасників АТО мене приєднали, хоча я б не сказав, що моя книга безпосередньо стосується АТО. Вона більше про дружбу, це сучасна проза і наскрізною лінією проходить тема межі. АТО - це кінцевий шлях героя і я розкриваю те, як він доходить до цієї межі, оскільки межа в кожного може бути різна», - говорить Вівчарик.
Коментарі
Дописати коментар