Перейти до основного вмісту

На станції імені Тараса Шевченка відтворили бій козаків з військами Муравйова і встановили пам’ятний знак смілянському полковнику Вільного козацтва, отаману Якову Водяному

Сьогодні на Північному вокзалі станції Імені Тараса Шевченка відбулося урочисте козацьке коло „Історичне коріння Смілянщини”. Організувала його місцева влада, а гості приїхали звідусіль, навіть з-за кордону.

Подія була присвячена сторіччю Української революції і сторіччю особливо видатної операції Вільного козацтва проти 8-ї російської армії в районі станції Бобринська. Той бій тривав цілий день, при цьому обидві сторони зазнали значних втрат; він закінчився нічною атакою на росіян, по якій останні були розбиті й розбіглися в різних напрямках. Тут мало не був захоплений командант російських військ в Україні [Михайло] Муравйов... Під час операції черкасцями командував Яків Водяний. Перемогу над москалями здобуто проти ночі 22 лютого (7 березня за н. ст.) 1918 року.
У рамках вшанування було освячено 240-літнього дуба – свідка тих подій і відкрито пам’ятний знак Якову Водяному. Покривало з нього зняли родичі Отамана. Після того відбулася реконструкція бою, яка дуже сподобалася присутнім. Детальніше про подію розповімо пізніше.
Олександр ВІВЧАРИК
Фото автора


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Визначено лауреатів Літературного конкурсу ім.. Григорія Тютюнника

Я серед лауреатів літературного конкурсу ім. Григора Тютюнника. Гарний початок тижня!!! Неймовірно радий, що мою роботу про двох братів, які шукали скарб, відзначено!

Колишній завод "Оризон" в місті Сміла - це повний капєц. Там можна знімати фільми жахів (ФОТО)

Могутній смілянський завод «Оризон» перетворився… у майданчик для зйомок фільмів – жахів Його територія, котра завжди потопала в квітах, заросла такими бур’янами ,чагарниками та деревами. Від їдальні залишився лише залізобетонний «скелет». Розібрані вікна у просторих багатоповерхових корпусах телевізійного виробництва, під газовий різак потрапили каналізаційні труби, інші комунікації. А колись мало не пів-Союзу користувалися телевізорами «Оризон»....

Сьогодні в Куцівці на Черкащині вшановували Осьмачку (ФОТО)

Цього року ми відзначаємо 122 річницю від дня народження нашого земляка, незборимого патріота, людини виняткової долі, поета й прозаїка Тодося Осьмачки.