Відновлення багатоповерхівки в Умані: перебіг робіт, бюджетні виклики
Світлана Дербеньова родом з Умані. До повномасштабного вторгнення вона певний час жила в Ірпені, потім в Бучі, де й дізналася про долю багатоповерхівки, у якій жила її родина. На щастя, мама Світлани вижила.
Фото: brp.org.ua |
"Спочатку мама навіть не зрозуміла, що сталося, — розповідає Світлана. — Вона вийшла в коридор, там було задимлення, люди бігали. Тоді вона спустилася вниз". Згодом мама Світлани переїхала у квартиру подруги в сусідньому будинку, яка поїхала до Польщі й залишила ключі.
Після трагедії Світлана повернулася в Умань і придбала мамі невелику квартиру в Гереженівці. Звідти вони обидві їздять на роботу до міста.
"Сподіваємося, що багатоповерхівку все-таки добудують, і ми повернемося в Умань", — каже вона.
Фото: brp.org.ua |
Після події влада обіцяла швидку відбудову будинку, проте строки постійно зміщувалися. Станом на кінець 2024 року роботи все ще не завершені.
За словами заступника голови Черкаської ОВА Антона Царюка, на об’єкті завершено монтаж панелей, облаштовано покрівлю, триває утеплення фасадів, встановлюються інженерні системи та проводиться підготовка до внутрішніх оздоблювальних робіт. "Для нас важливі якість, прозорість та своєчасність виконання", — наголошує він.
Відповідальним за роботи є приватне підприємство "Уманьрембуд 2". Роботи планували завершити до кінця 2023 року, однак процес затягнувся. Загальна кошторисна вартість будівництва зросла з 71,8 млн грн до 91,5 млн грн через коригування проєктної документації.
Директор департаменту будівництва Черкаської ОВА Ростислав Євмина зазначає, що станом на сьогодні використано 27,6 млн грн.
Це кошти з міського уманського бюджету та фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Один раз переглядався бюджет, бо було коригування проектно-кошторисної документації. Загальна кошторисна вартість 91,5 млн грн – наразі повністю завершено зведення каркасу, панелі змонтовані, будинок майже утеплений, проходить монтаж комунікацій, проводиться розводка стояків всередині будівлі, проводяться підготовчі роботи до встановлення ліфта. Плануємо, що до кінця літа 2025 року всі роботи будуть завершені, – розповідає директор департаменту.
Водночас, за словами Ростислава Євмини, затримка була в проєктуванні документації. Через це була відсутність оплати підряднику. Згодом цю справу вирішили.
– Проблемним було відключення світла. Завод, який виготовляв залізобетонні панелі також потрапляв під відключення. Щодо газу, то він буде підключений лише тоді, коли буде завершено весь будинок, – додає пан Євмина.
Нині в обласному бюджеті заклали також більше 4 млн на відбудову.
Процес відновлення в країні супроводжується залученням цифрових платформ, таких як DREAM та Big Recovery Portal. DREAM об'єднує всі проєкти реконструкції в єдиний маршрут, забезпечуючи прозорість та ефективність. У Черкаській області через DREAM реалізується 233 проєкти, зокрема 35 нових будівництв і 153 реконструкції.
Big Recovery Portal (BRP), своєю чергою, дозволяє громадянам моніторити якість і доцільність проєктів. На Черкащині на цій платформі відображено 91 об'єкт.
Коментарі
Дописати коментар