Науковець з Катеринопільщини написав і видав свою першу книгу у… 83 роки

Талановитим, різногранно обдарованим земляком назвав Василя Герасимовича Трилїса черкаський літературознавець, критик, професор Володимир Поліщук. Презентація книги Трилїса – «Казки над Тікичем» – відбулася учора в черкаському музеї «Кобзаря» Т. Г. Шевченка. 

Василь Трилїс народився у 1937 році в Катеринополі, в сільській родині. Навчався в Києві, працював інженером на кафедрі Київського політесу, кандидат технічних наук з 1967 року. Має 20 авторських свідоцтв та винаходів, десятки публікацій. Протягом 2006-2015 років – доцент-професор Інституту декоративно прикладного мистецтва та дизайну імені Бойчука.
Попри активну наукову діяльність, проводив активну громадську діяльність по пропаганді українського фольклору. Очолюваний ним хор «Чумаки» виборов свого часу 1 місце на конкурсі Леонтовича. Цей невтомний чоловік перекладає з англійської, французької на українську та англійську. Видано понад 40 перекладів. А тепер дебютував як письменник. Його книгу видали за кошти Черкаського обласного бюджету.
– Це художня, талановина, душевна проза, з гумором. Тут і мемуаристика, і етнографія, і чисто література. До слова, приємно, що влада підтримала цей проект, – зазначив очільник обласної організації СПУ Володимир Поліщук. – До речі, тут маємо не зовсім звичний правопис.
Творча команда черкащан Катерина Вербівська, Іван Дубінін та Сергій Ткаченко пригадують, як побували в гостях у письменника-науковця, як їх вразило його прибране красиве обійстя, як вони говорили з ним про творчість та його плани щодо подальшої літературної роботи. Усі згадують неймовірно смачну каву, яку готував гостям господар.
– Треба друкувати просто негайно ті роботи, які має Василь Герасимович, – каже Сергій Ткаченко. – Адже окрім всього, його тексти написані таким цікавим українським фонетичним правописом як желехівка.
Тираж виданої книги – декілька сотень примірників. За словами Володимира Поліщука, він розійдеться насамперед серед бібліотек, водночас багато людей же готові були придбати ледь не весь тираж.
– Я зростав на Черкащині, зараз я киянин, та вже й ні, живу на селі в Яготинському районі, а мене вертає на Черкащину. Це мій перший художній твір. Велике відчуття вдячності тим, хто довів до кінця проект. Тепер книга шукатиме дорогу до читача. Я відчуваю, що це не зовсім література, це проба пера. З мозаїки намалював велику картину, велике задоволення від цього процесу. Вдячний, що люди звернули увагу, - сказав автор на презентації.

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

Чигиринська громада об’єднує 25 населених пунктів: з прихистком для ВПО, з хабом для захисників, із волонтерами

Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка святкує сьогодні 35-річчя

«Травневий дивертисмент»: у Черкасах змагалися на конкурсі з хореографічного мистецтва