Скелясті Буки: туристичний центр, пожежна станція і смаколики для ЗСУ

 Буцька громада, що на Черкащині, відома насамперед скелястим каньйоном у центральному селищі Буки. Сюди приїздять знімати фільми і рекламні ролики, тут відпочивають з весни до осені туристи.

Розташована громада на перетині шляхів, і доїхати сюди можна як з боку Вінниці, Києва, так і Черкас. Ми їхали з Черкас і втрапили на вкрай погану дорогу. У громаді визнають, що з дорогами клопіт, бо державні не підпадають під фінансування з місцевого бюджету. Та це якщо брати інші села.

У самих Буках дорога непогана, враховуючи, що село велике, колись було райцентром і тут щороку про дорогу дбали.

Сюди з початку повномасштабного вторгнення приїхало переселенців більше, ніж самих жителів громади. Так, у громаді більше 5 тисяч мешканців, а у лютому 2022 року приїхало 7 тисяч людей. Частина дорослих була з дітками. Можливо, тому вже через день простою у Буках знову запрацював садок, адже діток слід було чимось зайняти.

Сьогодні в громаді лишилося трохи більше пів тисячі ВПО. Громада має дві амбулаторії, ФАПи, школи, садочки, політехнічний професійний ліцей. А ще є офіцер громади і добровольча пожежна команда. Нині роблять ремонт в одній з будівель і готують до відкриття пожежну станцію. Поряд розміщується станція швидкої допомоги, а над селом височіє чи не найвища в області телевежа.

Навпроти селищної ради сільради – церква. Громада села Буки підтримала перехід місцевого православного храму з УПЦ (МП) до ПЦУ.

У Буках розміщений у будівлі, де селищна рада, ЦНАП.

– Надаємо в межах 2-3 тисяч послуг за календарний рік. Люди не їздять нікуди. Все тут можна оформити. А в віддалених селах працюють старости, взяли документи, привезли нам. Звісно, не все надаємо, ще немає послуги закордонного паспорта. І щоб наша адмінбудівля пройшла всі вимоги доступності, маємо ще облаштувати пандус, на жаль, поки немає, - каже начальниця ЦНАПУ Тетяна Баркаєва.

Про життя громади далі у матеріалі.























Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

Черкаси - Татарів: в гори на вікенд (фото)

Колишній завод "Оризон" в місті Сміла - це повний капєц. Там можна знімати фільми жахів (ФОТО)

Всеукраїнський конкурс малих прозових форм імені Василя Стефаника: довгий список