В Україні запрацювала гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків

Зателефонувавши за номерами 2345* (для абонентів Vodafone та Lifecell) або +38 (067) 752 23 45 (для абонентів Київстар), чоловіки зможуть підтримати своє ментальне здоров'я через фахові психологічні консультації. 

Сьогодні UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці  з ГО “Інноваційні соціальні рішення” запускає  роботу безкоштовної анонімної та цілодобової лінії психологічної підтримки для чоловіків >>> http://2345.in.ua/

Гаряча лінія покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

Гаряча лінія за номерами 2345* (Vodafone та Lifecell) та +38 (067) 752 23 45 (Київстар) безкоштовна та працюватиме цілодобово. Операторами є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом психологічної практики.

Телефонувати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо.

Гаряча лінія підтримки є анонімною – персональні дані зберігатися не будуть.

Ментальне здоров’я є важливою частиною благополуччя кожної людини. На жаль, через гендерні стереотипи або інші упередження чоловіки часто не звертаються за психологічною підтримкою. У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій значно збільшується, а тому вчасне вирішення проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

“Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків – 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків”, - зазначила Олеся Компанієць, програмна менеджерка UNFPA.

Психологічні розлади руйнують не лише внутрішню стабільність, а й особисті стосунки. Міжнародні дослідження доводять, що при збільшенні частоти проблем з психологічним здоров’ям, зростає кількість випадків домашнього насильства.

Наталія Мірошниченко, старша психологиня гарячої лінії психологічної підтримки чоловіків, зазначає: “Повномасштабна війна, що триває уже восьмий місяць, викликає у людей різний спектр негативних станів і різких змін у поведінці. Найкращий спосіб запобігти розвитку депресії, ПТСР чи появі агресивної поведінки є вчасне усвідомлення проблеми, звернення за підтримкою. Наша команда психологів готова надавати першу психологічну допомогу чоловікам, аби негативні емоції та почуття знаходили свій екологічний вихід”.

Робота гарячої лінії забезпечується UNFPA у співпраці з ГО “Інноваційні соціальні рішення” у межах проєкту "EMBRACE: Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству". Її запуск став можливо завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, з 1997 року і в Україні. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org.

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

ЧАС ПОТРИВОЖИТИ ЗЛО?

Душа моя, знай, що читати біблію і брехню -те ж саме..(Григорій Сковорода). Не вбий? Автор- Світояр.

Публікація моїх нарисів у Чехії