Майже третина Українських полів може бути незасіяними або недоступними

Понад 20 днів у Європі відбувається війна безпрецедентних масштабів. росія почала цю війну, розраховуючи швидко взяти під контроль ключові українські міста і за кілька днів зломити спротив нашої країни. Очевидно, що початковий план загарбника зазнав краху, і світ стає перед довгостроковим та масштабним цивілізаційним феноменом, спричиненим війною. Він включає карколомні зміни у сферах продовольчої безпеки і впливів людини на навколишнє середовище. Що є особливо важливим у глобальному масштабі, враховуючи роль України у глобальному постачанні продовольства.

Розкриваючи можливий вплив війни в Україні на продовольчу безпеку і довкілля, Українська природоохоронна група здійснила швидку оцінку агроугідь, які, ймовірно, не будуть засіяні через військові дії або будуть тимчасово недоступні. Так, значна частина оброблюваних площ окуповані, деякі з них безпосередньо пошкоджені через військові дії і забруднені продуктами вибухів, що робить такі землі непридатними для вирощування продовольчих культур. Також нам відомо, що російські окупаційні війська цілеспрямовано знищують сільськогосподарське обладнання українців, спричиняючи очікувану продовольчу кризу. Ми наголошуємо, що після звільнення окупованих територій посівна кампанія на деяких з них може бути неможливою до проведення розмінування.

За розрахунками Української природоохоронної групи, зона сільського господарства в Україні, у межах якої немає можливості провести посівну кампанію або землі якої наразі недоступні, становить 202 600 кв.км., тобто 34% площі суходолу України. Ми визначили цю зону за комплексним картографічним зведенням військових операцій і розташування російських окупаційних військ, зібраними українськими користувачами, і враховуючи прифронтову буферну територію.

Червоним позначено межі земель, що знаходяться в зоні ризику

Наразі 110 053 кв.км. оброблюваних земель перебувають у межах ризикової зони сільського господарства в Україні, що становить понад 30% усіх оброблюваних земель в Україні. Наведені дані щодо оброблюваних площ відрізняються від даних офіційної статистики, бо вони підраховані з розпізнаної карти класифікації землекористування, загальна площа агроугідь згідно якої становить 365389 кв.км. по всій Україні. Для розрахунків ми використовували мапу землекористування Copernicus Global Land Service, що була отримана за сучасними алгоритмами обробки даних дистанційного зондування Землі.

Додатково до наведених розрахунків, експерти Української природоохоронної групи також наголошують, що в Україні оголошено воєнний стан, що впливатиме на розподіл продукції місцевого виробництва на користь споживачів усередині країни. Тож ми припускаємо, що зменшення експорту сільськогосподарської продукції буде більш значним, ніж відсоток незасіяних або недоступних для посадки земель.

 

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

ЧАС ПОТРИВОЖИТИ ЗЛО?

Душа моя, знай, що читати біблію і брехню -те ж саме..(Григорій Сковорода). Не вбий? Автор- Світояр.

Містична атмосфера та інтрига: огляд збірки Ігоря Антонюка «Монету підкине кожен»