В Україні стартує Марафон написання листів 2020 від Amnesty International

Amnesty International сьогодні розпочинає найбільшу у світі правозахисну кампанію "Марафон написання листів" та закликає уряди виправити несправедливість щодо осіб, яких безпідставно затримують або переслідують. Щороку акція проходить одночасно у понад 200 країнах світу. Учасники марафону пишуть мільйони листів солідарності, твітів, постів у Facebook героям і героїням Марафону та підписують петиції до урядів на їхній захист

Цього року Amnesty International в Україні відібрала 8 справ для марафону: з України, Алжиру, Колумбії, Мальти, Саудівської Аравії, М'янми, Туреччини та Чилі.

Героїня з України — колишня військовослужбовиця Валерія Сікал, яка одна з перших наважилася заявити про сексуальні домагання в армії. У 2018 році лейтенантка ЗСУ звернулась із заявою в поліцію на командира частини А1358 на Хмельниччині, який неодноразово намагався змусити її до вступу в статевий зв’язок. Знущання та сексуальні домагання продовжувалися рік, і весь цей час Валерія не могла почуватися безпечно на омріяній роботі. Згодом свідчення проти кривдника дали й інші військовослужбовиці цієї частини. Кримінальне провадження триває вже близько два роки, утім підозру кривднику так і не винесли.

Журналіст Халед Драрені з Алжиру у лютому 2019 року став учасником антиурядових протестів під назвою Хірак. Халед був одним із перших незалежних журналістів, які висвітлювали щотижневі протести і стежили за тим, щоб насильство поліції було задокументовано. 27 березня Халеда заарештували під час ведення репортажу про демонстрацію. Його звинуватили в підбурюванні до антиурядових акцій, попри те, що він просто виконував свої журналістські обов’язки. У разі визнання його винним, чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.

Насима аль-Сада боролася за свободу жінок у Саудівській Аравії. Вона була однією з декількох відомих активісток, які вимагали права жінок керувати машиною і права займатися щоденними справами без дозволу «опікуна» чоловічої статі. Закони щодо опіки в Саудівській Аравії вимагали від жінок мати дозвіл на вихід із дому та на інші звичайні потреби. Хоч законодавство нещодавно послабили, жінки, які боролися за скасовання системи опіки, залишаються за ґратами. Насиму заарештували за її мирну правозахисну роботу в липні 2018 року. У в’язниці її катували. Жінку помістили до одиночної камери, і вона була в повній ізоляції близько року.

Ґуставо Ґатіка був одним з тих, хто минулого року вийшов на вуличні протести у Сантьяго, столиці Чилі. Демонстрації тривали тижнями, та на одному з чергових протестів поліція почала обстрілювати протестувальників гумовими набоями. Сотні людей отримали поранення, в тому числі й Ґуставо. Він втратив обидва ока. Внутрішнє розслідування поліції не виявило відповідальних, а ті, хто дозволив напад на Ґуставо, лишаються непокараними.

Успіхи Марафону написання листів

Марафон справді призводить до змін для героїв кампанії, а також надають величезну емоційну підтримку та заохочення для них та їхніх сімей.

Приміром, нігерійський підліток Мойсей Акатугба був заарештований і засуджений до смертної кари, коли йому було 15 років, після звинувачення у викраденні трьох телефонів. У 2019 році він був звільнений після того, як 800 000 прихильників Amnesty International продемонстрували свою підтримку.

У Сальвадорі Теодора дель Кармен Васкес у 2008 році народила мертву дитину прямо на роботі, поліція арештувала жінку і звинуватила її у вбивстві своєї дитини. Суд виніс їй вирок – 30 років позбавлення свободи. Amnesty International зібрала понад 185 тисяч підписів своїх прихильників до листа міністру юстиції Сальвадору із закликом звільнити Теодору та інших ув’язнених жінок через природні ускладнення під час вагітності. У лютому 2018 року жінку звільнили – після 10 років за ґратами за злочин, який вона не здійснювала.

“Сила індивідуальних дій щодо порятунку життя та притягнення урядів до відповідальності ніколи не повинна недооцінюватися. Рік у рік ми спостерігаємо потужний вплив, який може дати просто написання листа чи електронного листа », — повідомила в.о. генерального секретаря Amnesty International Джулі Верхаар.

Дізнатися більше про марафонські історії 2020 та підтримати героїв і героїнь можна за лінком https://marathon.amnesty.org.ua/.

Довідка

Марафон написання листів — це щорічна глобальна правозахисна подія Amnesty International, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих у всьому світі.У рамках Марафону Amnesty International запрошуємо всіх охочих виступити на захист прав людей із різних країн, підписуючи онлайн-петиції до урядів, а також надсилаючи листи солідарності героям та героїням кампанії.

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

Первісна Америка – це повернення до правдивих болючих джерел

Незабутній запах Львова (оповідання готувалось на конкурс “Львів. Доза. Порно”)

Секрет семи поколінь роду: навіщо знати своїх предків?