Як наші співвітчизники переживають карантин за кордоном? (на доопрацюванні)



Як зараз живеться нашим співвітчизника  за кордоном в умовах поширення коронавірусу? Одним дозволено лиш вийти на двір, щоб зробити необхідні покупки та вигуляти собаку, інші спокійно живуть десь у сільській місцевості Європи і геть не відчувають обмежень. Хтось мало не цілодобово працює і валиться з ніг, бо задіяний в системі охорони здоровя іншої країни, а хтось нянчить малечу вдома і з оптимізмом дивиться у майбутнє.

Сайт зібрав для вас історії, якими з нами поділилися черкащани та інші співгромадяни. Отже, як ЇМ живеться зараз ТАМ?
Тетяна, 21 рік, студентка, проживає у італійській області Кампанія, Неаполь.
– У нас вся Італія перетворилася на «червону зону», тобто захищену зону, що вимагає більших обмежень, адже ви знаєте, що Італія – це зараз осередок спалаху коронавірусу в Європі. На щастя, я проживаю далеко від північної частини країни, де найбільше поширений вірус. Вже тиждень сиджу вдома, навчаємося дистанційно, проводимо скап-конференції з викладачами.
Зараз кажуть, що дуже втомлюються лікарі в лікарнях. Прикро, що пізно почали виявляти хворобу і вводити карантин, тож добре, що в Україні завбачливо це роблять раніше. Також початок захворювання міг співпасти зі зміною сезонів. Почало теплішати, почали розпускатись рослини, що викликають алергію в людей, люди чхали, важко дихали, та думали, що це так, як і було раніше.
У супермаркет пускають по одній людині. У чергах до аптек дотримуються дистанції. Люди часто в масках і рукавичках, навіть окулярах. Два тижні тому в продуктових магазинах була паніка, все скуповували, та зараз вже ця напруга спала.
Щоб вийти надвір, нам треба мати, як це краще назвати українською, очевидно, сертифікат. Його треба звантажити з сайту міністерства, роздрукувати і заповнити. Сертифікат дає розуміння,  якій потребі ти йдеш і чому. Якщо людина працює, то, звісно, має право йти на роботу, хоча в більшості намагаються працювати віддалено, через інтернет. Поліція має право спинити і потребувати цей сертифікат. Також можуть телефонувати на роботу чи сімейному лікарю і за тебе питати. Якщо людина порушує режим, без причини йде вулицею, то може отримати штраф в 200 євро і навіть втрапити в тюрму. Читала, що з початку дії такого суворого режиму по країні вже є близько 20 тисяч штрафів.Без документа - сертифікату - вихід надвір є ризикованим.
Також, крім як на роботу, людина може вийти в магазин, аптеку, можна вийти вигуляти собаку, також дозволене заняття спортом, тобто вийти пробігтися і повернутись. Хоча заняття спортом - бігом - хочуть обмежити, бо люди всерівно не дотримуються правил виходу з дому.
Якщо ви повернулися з вулиці, то верхній одяг бажано винести на балкон чи помити. Також ретельно треба вимити руки і обличчя.
Думаю, люди не ходять вулицями не лише через страх пере вірусом, а й через страх отримати штраф. Та врешті починають втомлюватися вдома, бо непрацюють ресторани чи культурні заклади і влаштовують флешмоби, тобто в один час виходять на всіх балконах люди і починають співати. Але ж балкони теж поряд розташовані і це теж є своєрідним скупченням людей, тож я таке не вітаю.
Я окрім навчання, також працювала на прибираннях. Тобто була закріплена за однією досить літньою італійкою, але працювала не в будинку, а більше ходила на закупи для неї, бо їй важко. Ходила всього декілька разів на тиждень, в аптеку чи магазин. Це мені допомагало сплачувати квартплату. Але тепер італійка поки відмовилася від допомоги, бо в неї поважний вік і вона боїться заразитися. Тож обмежила всі контакти.
Загалом багато людей скаржаться, що їх змушують вдома сидіти на дивані. Адже італійці контактна нація, вони вітались обіймаючись і цілуючись. Можливо, це і спричинило велике поширення вірусу. Тепер люди обачні, коронавірус порушив традиції вітання. Ніяких поцілунків, рукостискань.
Зараз кажуть нам в новинах, що маємо 35 тисяч хворих і 3 тисячі померлих. Карантин нібито має бути до 3 квітня, але хтось каже і до червня може продовжитися. Останнє – це фейк, але вже звучать думки, що можливість продовження суворого карантину таки є. Нам повідомляють, що ліки від артриту допомагають покращити стан хворих. Пишуть і про успіхи Німеччини чи Ізраїлю в пошуку вакцини.
Звичайні люди поки думають, як заробляти і сплачувати комунальні послуги. Ми з мамою і сестрою живемо в орендованому житлі. Нам треба сплачувати комунальні послуги і давати орендну плату господині. Комунальну плату від держави нам зараз розбили на невеликі частини, можливо, зменшать плату.
Хотіла цього літа полетіти в Україну, додому. Але тепер не знаю, чи вдасться, бо бачу, що ситуацію в Італії весь час напружується.
Ілля, близько 40 років, працівник ферми, проживає неподалік естонської столиці Талін.
– Коли я приїхав з України в Естонію місяць тому, то в Україні був один виявлений хворий і в Естонії один. Тепер тут сотні випадків захворювання.
Всім дають поради мити руки і не контактувати по можливості одне з одним, самоізолюватись та носити маски. Офіси і мережі харчування намагаються працювати дистанційно. З ресторанів їжу доставляють хіба що додому.
Паніки немає, але продуктів, звісно, купують більш. До слова, немає як і в Україні гречки. Якщо раніше було десять видів рису, то зараз декілька. Якщо було 15 видів макаронів, то зараз 5. Мясні консерви розкуповують.
Людей по можливості в магазинах просять розраховуватися карткою. Я від ферми, де працюю, повинен пройтись до електрички і тоді поїхати в найближче містечко купити їжі. Поки що можу їздити спокійно, та людей стало менше. Якщо буде суворий карантин, то житимемо просто на фермі (як жартує наш власник ферми) в закритому режимі, але в цілому не панікуємо, бо тут молоко і продукти харчування є. Поки що працюємо за звичайним розкладом, просто, стали обачніші і частіше миємо руки.


Альона, 30 років, прибиральниця готелів, проживає в португальському окрузі Коїмбра

– У Португалії вводять надзвичайний стан через коронавірус. Я прибирала будинки готельного типу в горах. У нашої господині таких сім. Це щось на зразок зеленого туризму. Зараз наша хазяйка поки «заморожує» бізнес, адже люди не селяться.

Щоправда є кумедний випадок. Днями поселився в будинок чоловік. По паспорту побачила, що українець з Києва. Як виявилося, він переїздив з готеля в готель, вилетіти за кордон не міг. Але й готелі стали закривати. Як бути? Дізнався про наші будиночки і приїхав поселився, бо в кожному будиночку в нас, на відміну від кімнати готелю, є кухня, де і мультиварка, і кавоварка, і газ плита. Він скупився в магазині і думає тут пожити до місяця. Загалом, орендувати житло в Португалії на місяць тяжко. Треба укладати угоду, йти потім просити, щоб підключили на певний час воду. Як правило, оренду укладають на рік, або пару днів. А тут зелений туризм став якраз йому в пригоді.

У мене зявилося більше часу, щоб побути дома з сином. Так само поступово згортатимуть і бізнес, де працює мій чоловік. Він водій на великих фурах. Ще нещодавно там обмежили контакти і відомості та документи він вже не заносив по приїзді на фірми, а просто передавав черговому, чекав, поки завантажать товар і лиш сідав та їхав. Зараз, очевидно, і перевезення згортатимуть. До слова, зараз чоловіку на роботі видали печатки і маски.
Знаю одну знайому, яка займається спортом у спортзалі, то їй тепер по інтернету надсилають завдання і вона тренується вдома.
Син пішов до школи, але садки, школи, ресторани, зараз закриті. Проте нам дзвонили, що я можу приходити в школу і брати на нього обіди, якщо цього потребую. В цілому, якщо дитина до 12 років, то батьки можуть оформити соцдопомогу. Також у звязку з тим, що люди не працюють, то на 50% менше буде за комунальні послуги. Кредити відстрочують на 6 місяців.
У магазини так само як в інших країнах, пускають по одному, відстань має бути між покупцями. Намагається розплачуватись картками. У магазині дають рукавички і дезінфікують все.
Учора я врешті завершила роботу і скупилася. Так, продуктів стало менше, але все необхідне є, окрім м’яса. Йогурти, ковбаси, сири. Знаєте, тиждень тому ще не думали, що в нас так буде все серйозно у Португалії. А зараз одне містечко вже закрито на карантин повністю.
Станом на сьогодні маємо майже 800 інфікованих і 3 померлих. Влада каже, що до 13 квітня буде карантин в школах, але ходять розмови, що все затягнеться.
 
 

Анастасія, 31, мама в декреті, Пекін
Я Якраз народила нещодавно у час, коли Китай був охоплений корона вірусом. У лікарні, куди я ходила, сідати можна було через одне крісло, а в ліфтах зробили скетчем розмітку, щоб люди ставали окремо одне від одного. Також всюди міряють температуру, куди б ви не зайшли.
У деяких магазинах записують номер телефону і імя, щоб у разі виявлення хворого всіх інших, хто в цей час був в магазині, також посадять на карантин, або заберуть в лікарню перевіряти на безкоштовний тест.
До речі, перед пологами всім вагітним жінкам робили тест на коронавірус. Але на чекові в мене не стояла ніяка сума, отже, аналіз також був безкоштовний.
Щодо магазинів і наявності там продуктів, то всього було в достатку, і туалетний папір, як в Україні не скуповували. Гречки в Китаї і так немає, а рису вистачало. До речі, стежу в соцмережах за деякими цікавими профілями, то бачу, що скрізь у країнах якась паніка на продукти. У Китаї такого не було. Водночас, через півмісяця карантину зробили сервіси по доставці їжі, але ми таким не користуємося. Самі готуємо. До слова, у супермаркетах бачила оголошення, щоб не скуповували в великій кількості продукти, бо зіпсуються.
Чоловік зараз вдома без роботи, бо економіка таки трішки спинилась в Китаї. Але компанії обіцяють платити 70% від мінімальної китайської зарплатні. Коли нам це сказали, то була паніка, бо оренда квартири коштує дорожче, ніж сума, яку обіцяють платити. Ми написали власниці квартири і вона дала нам 50% плату. В цілому, пільг на комуналку немає.
Головне: Зараз по Китаю нових заражень немає. Ті, хто заражається – це ті, хто приїздить сюди. А так вірус спинився. Ми всі в масках, знімаємо їх, коли навколо нікого немає, щоб подихати повітрям. Інколи слухаємо лікаря Комаровського.
Кажуть, може бути вакцина, але через півроку, також поки будуть її ще тестувати, то пройде також півроку.
В цілому, всі в Китаї сиділи вдома у лютому. А зараз тепліше, люди вже не можуть сидіти вдома. Але повторюся, всі в масках. До слова, маски було важко купити в лютому. У нас були багаторазові. Ми їх мили господарчим милом. А зараз купити легше і ціна близько 2,5 доларів за 10 масок.
Зараз всіх, хто летить в Пекін, садять на карантин в готелі за свій рахунок. До цього могли сидіти вдома, але тепер жорсткіше, бо всі випадки нових захворювань – це завезені з-за кордону.


Юрій, близько 40 років, проживає у Вестербургу, землі Райнланд Пфальц, Німеччина, митний брокер
Жодних заходів, ярмарків, концертів зараз не проводиться. Не працюють школи, університети, дитячі садки, немає ігор на дитячому майданчику.
На деяких підприємствах введено режим курцарбай – тобто це режим скороченого дня, коли держава оплачує роботу робітника, щоб бізнес не мав збитків. Якщо робота припиняється, працівники будуть отримувати 60 відсотків заробітної плати та 67 відсотків - для тих хто мають дітей. Має бути полегшений доступ до отримання «дитячих грошей».
У Вестербургу немає надзвичайно строгого режиму карантину, тут можна вийти надвір, прогулятись, людям дозволено займатись спортом, але робити це в колі родини, не об’єднуватись в компанії. У магазинах все є, що й було до цього. Але є декілька осіб в оточенні, які справді скуповували туалетний папір, а навіщо, я досі не розумію. Тобто на декого карантин подіяв панічно, але це вже людський фактор. Більшість людей все ж спокійні, але є також і в мене на роботі ті, що бояться підписувати пальцем сканер електронної відомості. Є люди, що бояться брати грошові купюри, тому розраховуються лиш карткою.
Влада обіцяла відстрочити плату за комунальні послуги, але багато тут орендують житло в приватних осіб. І держава звернулася до таких орендодавців поставити з розумінням до квартирантів і дозволити їм заплатити за квартиру пізніше. Орендна заборгованість через втрату доходу не повинна призводити до припинення дії договору оренди
Німеччина – це федеративна республіка. Тому кожна земля тут приймала власні правила щодо карантину. Є землі, де карантин жорсткіше, але є такі, де люди відмовилися від повного карантину.
До слова ,у нас є сервіс, що зв’язаний з медициною. Якщо людина відчуває якісь підозри щодо здоров’я, відчуває, що захворіла, то відправляє СМС, до людини приїздить транспорт і забирає в лікарню. Більшість людей тут застраховані, тому платить за це страхова компанія.
До вечора в суботу в усіх федеральних землях було відомо про більше ніж 22 000 інфікованих коронавірусом.
Читав сьогодні ЗМІ. Як пише онлайн-видання «n-tv», з цих вихідних в Баварії залишати власну квартиру дозволено лише за наявності вагомих причин - таких як дорога на роботу, необхідні покупки, відвідування лікаря та аптеки, допомога іншим, відвідування партнерів по життю, а також заняття спортом та прогулянки на свіжому повітрі. Але це лише самостійно або з людьми, з якими ви живете. Баден-Вюртемберзі забороняються збори людей у громадських місцях в кількості більш ніж три особи - для сімей є винятки. У Північній Рейн-Вестфалії у Кельні, Леверкузені, Гельзенкірхені, Дортмунді та Бохумі застосовуються такі дії: забороняються збори більш ніж двох людей. Станом на неділю, в Берліні не дозволяється проводити більше заходів, зустрічей та зборів з більш ніж десятьма людьми. Ресторани повинні бути закриті - їжа та напої доступні лише для самовивозу або доставки.
Федеральний уряд планує додатковий бюджет у розмірі 156 мільярдів євро на 2020 рік. Фонд економічної стабілізації для компаній повинен заповнити понад 500 мільярдів євро. Малий бізнес та приватні підприємства повинні отримати до 15000 євро безпосередньо.
ДО УВАГИ! Ангела Меркель працює на посаді федерального канцлера Німеччини з 2005 року, і нещодавно вона, звернувшись, до громадян, сказала: «Німеччина має чудову систему охорони здоров’я – можливо, одну з найкращих у світі. Але навіть наші лікарні були би переповнені, якби виникла потреба за дуже короткий час прийняти надто багато пацієнтів з важким перебігом коронавірусної інфекції». Про це пише «Європейська правда».
 

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

Лікування за допомогою тварин. Як у Черкасах розвивають іпотерапію

Скелясті Буки: туристичний центр, пожежна станція і смаколики для ЗСУ

Україна запустила глобальний флешмоб #СвітНаЇїПлечах до Євробачення-2024