Млин у шість поверхів запрацював на Черкащині

Завод з переробки зернових культур сьогодні публічно відкрили на Черкащині – у Тальнівському районів в селі Криві Коліна. Публічно відкрити завод приїхали представники обласної влади та заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Засновник заводу – ТОВ «Мовер Міл» – Володимир Мовчан каже, що нам слід займатись переробкою всього – зерна, соняха, пшениці тощо.
– Треба не сировину відправляти споживачам, а переробляти. Я побував в Туреччині, бачив, де серед скель, де немає жодного колоска пшениці, стоять заводи і переробляють пшеницю на борошно. Стоять там інші переробні заводи. Чому ж ми не робимо цього? Тому й почали працювати в цьому напрямку. Зараз завод працює не на повну потужність, маємо до 40-50 осіб, залежно від змін. Загалом на заводі буде не менше сотні робітників, – розповів Володимир Мовчан. – За добу максимально переробляти готові 350 тон.
Перед відкриттям заводу підприємці працювали над ринком збуту.
– Вивчали куди подіти борошно, висівки, манку… Відправляли на навчання людей. І ще потребуємо спеціалістів. Ми постачаємо борошно насамперед по Україні, але вже маємо перші контракти на Європу. Куди? Це комерційна таємниця. Щодо висівок, то вони швидше продаються, ніж борошно. Маємо море заявок, більше, ніж на борошно, – сказав Володимир Мовчан.
У цілому завод виробляє п’ять видів продукції: борошно трьох видів (вищого гатунку, першого і другого), висівки, манку.
Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремет зазначив, що наша держава одна з найбільших експортерів зерна в світі, адже експортує 15 мільйонів тон пшениці.
– Поступово ми нарощуємо експорт борошна. І це правильно. Бо зараз, наприклад, турки купують в нас зерно, везуть до себе, переробляють і продають сусідам борошно. А ми лишаємося за бортом. Тому те, що дане підприємство з переробки зерна зараз відкрилося на Черкащині – це безперечний позитив. І ми вбачаємо роботу нашого підприємства в тому, щоб сприяти таким підприємствам, допомагати їм виходити на зовнішні ринки. Сьогодні перспективним є африканський ринок, – зазначив київський чиновник.
Віктор Шеремет зазначає, що готуючи поїздку в Тальнівський район, він вивчав питання і позитивно ставиться до того, що власник заводу живе тут-таки на місці.
– Бо я не сприймаю, коли керівник живе десь за кордоном ,а тут в нього інвестиція. Погодьтеся, це неправильно. А коли керівник живе на місці, то дбатиме і за підприємство, і за території, і за село. А це і є розвиток нашої держави, – зазначає Шеремет. – Звісно, світовий ринок нас не чекає, всі хочуть самі все переробляти, і не лише зерно, а й молоко, м'ясо. Та нам треба пропагувати свої інтереси, бо це насамперед розвиток нашої держави, нашої економіки.
Він також відмітив, що оглянувши завод побачив сучасне обладнання, підготовлений персонал, чистоту і акуратність.
– По-суті, борошномельний завод працює вже місяць, але сьогодні вирішили публічно представити його представникам аграрного сектору Черкащини і України в цілому. Я сподіваюся, що ті люди, які побачили масштаб проекту, рівень вкладення, будуть задоволені. Це наочний приклад того, що влада не лише говорить про необхідність внутрішніх інвестицій в переробку сільськогосподарської продукції. Зустрічаючись з потужними аграрниками краю, я кажу, що нам слід не лише виробляти продукцію, а й переробляти, бо це робочі місця, розвиток територій, соціальні проекти, – розповів голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець.
Сам він залишився задоволений побаченим та зауважив, що потужна соціальна складова по розвитку місцевих територій, де працює завод, справді варта уваги. Так, куплений 21 будинок для людей, що працюють на виробництві. Двома автобусами підвозяться на завод працівники.
– Також тут іде мова про суміжне виробництво, що передбачає додаткових 100 робочих місць. А для сільської місцевості це значний показник і це важливо, – сказав Олександр Іванович. – Мені імпонує соціальна складова бізнесу господарника, про якого говоримо. Подивіться лиш, які три церкви він будує в селах, де обробляє землю. Зараз будує четверте. Володимир Мовчан гарний управлінець, політик, бо обирається до місцевих рад, а ще він високодуховна людина, що розуміє проблеми села.
– Бізнес у нас включає і розвиток шкіл, садочків. Коли я приїхав сюди, то в садочку було 3-4 дітей, а сьогодні більше 30. І люди жаліються, що немає вільних місць. Коли я починав будувати садок, всі сміялися. А тепер бракує місць. Ми щось придумаємо обов’язково, – каже меценат і підприємець.
























Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

ЧАС ПОТРИВОЖИТИ ЗЛО?

Душа моя, знай, що читати біблію і брехню -те ж саме..(Григорій Сковорода). Не вбий? Автор- Світояр.

Містична атмосфера та інтрига: огляд збірки Ігоря Антонюка «Монету підкине кожен»