Хто такий сучасний бібліотекар? Про тонкощі професії в обласній службі зайнятості


Відомий американець Джоел Шумахер стверджував, що бути бібліотекарем те саме, що бути велосипедистом, коли перестаєш крутити педалі, падаєш. 

З першого погляду здається, що професія бібліотекаря полягає в тому, щоб просто взяти з полиці книжку і видати її читачеві. У більшості своїй люди вважають, що вже в такому місці, як бібліотека, будь-хто зможе працювати. А тому щиро дивуються з того, що бібліотечна професія вимагає знань, підготовки в спеціалізованому навчальному закладі. Але ж нині всюди сучасні технології, новітні системи. Мабуть це і є однією із причин, чому сьогодні спеціальність бібліотекаря охоче опановує молодь.

Здається, зараз бібліотекар – це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій, культурологом, піар-технологом, літератором, дизайнером, деколи психотерапевтом, не кажучи вже про функцію „масовика-витівника”, бути „жвавим” бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці сьогодні явище необов’язкове.
Вимоги до бібліотечного спеціаліста висуваються сьогодні як суспільством, бібліотекою, так і користувачем.
Ця професія, насамперед вимагає ерудованого, креативного, комунікабельного, розумного, інтелектуального, творчого, справжнього фахівця своєї справи. Також ця професія дає змогу спілкуватися з людьми та допомагати їм. Працівник бібліотеки – перша людина, яка дізнається про новини у світі інформації. Люди, які працюють в цій установі, виконують почесну місію - вони несуть людям радість спілкування з книгою. 
Сьогодні у бібліотечній справі залишаються лише ті, хто має покликання до цієї професії, любить її, цінує, люди, які на ділі, а не словах доводять  відданість духовній культурі. Адже саме бібліотекарі найбільше переймаються тим, яка роль і місце книги та читання в структурі інтересів та цінностей сучасної дитини, підлітка.
До професійно важливих якостей бібліотекаря відносяться: хороша пам’ять та увага, акуратність, терпіння і наполегливість, навики швидкочитання та саморозвиток.
З початку 2018 року від роботодавців Черкащини надійшло 48 вакансій бібліотекаря, з них 43 вакансії були укомплектовані протягом трьох календарних днів.
У переважній більшості вакансії бібліотекаря надходили від:
 - комунального закладу "Катеринопільська централізована бібліотечна система";
 - комунального закладу "Шполянська централізована бібліотечна система";
 - Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області;
 - Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих;
 - Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Канівської міської ради Черкаської області;
 - Тальнівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – Гімназія»;
 - Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;
 - комунального закладу  "Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради;
 - комунального закладу «Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Григоровича Шевченка» Черкаської обласної ради;
та відділів освіти районних державних адміністрацій.
Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких цього року було 135 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 61 безробітний. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 4 000 грн.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

ЧАС ПОТРИВОЖИТИ ЗЛО?

Душа моя, знай, що читати біблію і брехню -те ж саме..(Григорій Сковорода). Не вбий? Автор- Світояр.

Публікація моїх нарисів у Чехії