Перейти до основного вмісту

За найкращу в Україні новелу О. Вівчарик отримав диплом


1 жовтня відбулося підбиття підсумків конкурсу від журналу "Країна" в книгарні "Смолоскип" у Києві. Два тексти цьогоріч розділили перемогу на конкурсі "Новела по-українськи". Це "Інколи горобець рідніший за людину, або Чорні ворони з зірками" Олександра Вівчарика та "Моноліт" Валерія Пузіка. Переможці отримали дипломи у формі обкладинок журналу "Країна" з їхніми фото та 1000 грн. Тема творів – вільна, але мав бути мотив декомунізації.


Ця новела - мій художній дебют. До цього нічого подібного не писав. Підштовхнув син, теж журналіст. Він кілька років пише і планує видати роман. І я подумав: чого ж він пише, а я ні. Написав про декомунізацію по-своєму. Історія про горобчика правдива. Батько його називав Цвіркун. Птаха прожила з нами три місяці. Твір відправив і забув. Про перемогу повідомив колега. Тепер розпирає бажання писати далі. Склав список того, що хотів би написати. Боюсь порахувати, скільки треба жити, щоб це встигнути. Хочу написати роман про життя батьків. Вони опинилися в ув'язненні за членство в ОУН-УПА. Там і познайомилися, одружилися, народився я. Коли ходив до 7-го класу, захотіли повернутися. Їх реабілітували, але на батьківщину не пускали. Так ми опинились у Смілі на Черкащині. Сім'я була україномовна. В місті Інта 40 відсотків населення були ті, хто відсидів. Люди різних національностей, і ставилися один до одного дуже толерантно. Там був той інтернаціоналізм, про який мріяв Радянський Союз, але так і не втілив у реальне життя, "- каже Олександр Вівчарик.

Джерело: gazeta.ua 

А новелу можна почитати ТУТ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Визначено лауреатів Літературного конкурсу ім.. Григорія Тютюнника

Я серед лауреатів літературного конкурсу ім. Григора Тютюнника. Гарний початок тижня!!! Неймовірно радий, що мою роботу про двох братів, які шукали скарб, відзначено!

Колишній завод "Оризон" в місті Сміла - це повний капєц. Там можна знімати фільми жахів (ФОТО)

Могутній смілянський завод «Оризон» перетворився… у майданчик для зйомок фільмів – жахів Його територія, котра завжди потопала в квітах, заросла такими бур’янами ,чагарниками та деревами. Від їдальні залишився лише залізобетонний «скелет». Розібрані вікна у просторих багатоповерхових корпусах телевізійного виробництва, під газовий різак потрапили каналізаційні труби, інші комунікації. А колись мало не пів-Союзу користувалися телевізорами «Оризон»....

Сьогодні в Куцівці на Черкащині вшановували Осьмачку (ФОТО)

Цього року ми відзначаємо 122 річницю від дня народження нашого земляка, незборимого патріота, людини виняткової долі, поета й прозаїка Тодося Осьмачки.