75% переселенців не планують виїзд з громади, де мешкають зараз - дослідження

Як Укрінформу повідомили у Раді Європи , про це свідчати результати восьмої хвилі всеукраїнського соціологічного дослідження «Багаторівневе врядування в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення».

Зазначається, що дослідження проводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Ради Європи в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань організацій державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.


За результатами дослідження, 68% вимушено переміщених осіб відчувають позитивне ставлення до себе. При цьому 71% опитаних місцевих жителів позитивно ставляться до ВПО, а 55% вважають, що їхні громади готові прийняти нові хвилі ВПО (34% - не готові).

Крім того, зросла частка ВПО, яку придбали чи орендували житло, а також тих, хто знайшов роботу. Якщо у 2022 році показник зайнятості ВПО становив всього 37%, то станом на кінець 2024 року – вже 56%. Найбільше - з 16% до 33% - зросла частина тих, хто знайшов роботу на новому місці проживання. Крім цього, 5% ВПО призначили дистанційну роботу, а 18% - зберегли попередню роботу.


Дослідження виявило також найбільші потреби внутрішньо переміщених осіб – це допомога з житлом (53%), гуманітарна допомога (30%) та перекваліфікація (25%). 

 

«Бачимо, що велика частина внутрішньо переміщених осіб, особливо тих, хто викликаний був переїздити ще на початку широкомасштабного вторгнення, вже інтегровані в життя нової громади і не планують повертатися. І чим більше триватиме війна, тим більше буде відсоток таких людей. Звичайно, є проблема «нових ВПО», які змушені виїжджати з прифронтових населених пунктів. Вони сподіваються, що виїхали ненадовго, тому не поспішають обживатися в нових громадах. Усі кількості цих ВПО не порівнювати з масштабами 2022 року. Цифрі ж дослідження показують загальну картину, яку важливо отримати і на державному, і на місцевому рівнях при розробці планів з розвитку інфраструктури та фінансування публічних послуг» , - вважає Анатолій Ткачук, один з авторів дослідження, консультант Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні»

Коментарі

Нижче подані популярні теми з блогу

ЄС інвестує в освіту Черкащини: нове обладнання та ремонт шкіл завдяки «Ukraine Facility»