«Прочерк» досліджує дію громад під час війни
Задля системної підтримки українських медіа, що продовжують інформувати регіони в умовах повномасштабного вторгнення, Національна спілка журналістів України розпочинає новий етап співпраці з Німецьким фондом Маршалла та Українським Медіа Фондом. Протягом онлайн-зустрічі, що відбулася 9 січня, Спілка зібрала п’ятнадцять регіональних редакцій, які пройшли ретельний відбір за критерієм – медіа як сталий бізнес, що працює й розвивається. Серед учасників проєкту – телекомпанії, радіостанції, онлайн-медіа та друковані видання з восьми областей України.
Особливість грантової програми полягає в її інноваційному підході до підтримки локальних видань. Замість традиційної схеми створення спеціального контенту під вимоги донорів, редакції отримають можливість розвивати власні ініціативи для посилення зв’язку зі своєю аудиторією.
За словами головного редактора черкаського інформаційного порталу «Прочерк» Назарія Вівчарика, видання стикається з типовими для галузі проблемами — від фінансових труднощів до технічних перебоїв через блекаути, що особливо критично для онлайн-медіа.
— Важливою складовою нашої стабільності є грантова підтримка від різних донорів – Інституту регіональної преси (ІРМІ), Інтернюз та поточного проєкту НСЖУ, – зазначає Вівчарик. У рамках останнього «Прочерк» розвиває напрямок громадської журналістики.
Редактор зазначає, що виданню вдалося реалізувати серію успішних ініціатив: провести опитування читачів, проаналізувати громадські бюджети в територіальних громадах та здійснити низку відряджень регіоном.
– Завдяки серії публікацій ми наростили аудиторію. Зараз продовжуємо висвітлювати діяльність громадського сектору, громадські бюджети та активність місцевих лідерів у громадах, – підкреслює він.
Журналіст також наголошує на важливості підтримки не лише прифронтових медіа, адже фінансові виклики стоять перед усіма регіональними виданнями України. Хоча «Прочерк» має найбільше рекламних надходжень серед черкаських видань, цього недостатньо для сталого розвитку.
– На відміну від колег, які мають додаткові джерела доходу, як-от друкарні чи інші послуги, ми можемо покладатися лише на сайт та інформаційні послуги. Тому продовжуємо шукати грантові можливості та накопичувати досвід написання проєктних заявок, — підсумовує Назарій Вівчарик.
ДЕТАЛІ НА nsju.org
Коментарі
Дописати коментар